Apie rąstinius namus

rąstiniai namaiKai nusprendžiame, kad atėjo pats metas pasistatyti nuosavą namą, pradedame galvoti, koks gi namas tiktų mūsų sklype. Pirmiausia imame svarstyti apie galimus dizaino variantus, dydį, aukštų skaičių ir tada apie pagaminimo medžiagas. Daugelis žmonių Lietuvoje renkasi mūrinius namus, tačiau, jei pažvelgsime į užsienio rinką – ten jau senai yra susirūpinta aplinkos išsaugojimo klausimu ir imti statyti tvirti ir ekologiški rąstiniai namai. Ne visi žino, kad šiuolaikiniai rąstiniai namai yra statomi pagal visai kitą metodiką, nei seniau, todėl galvoja, kad tokie namai yra nepatvarūs. Seniau rąstinių namų spragos buvo užpildomos purvo ir šiaudų mišiniu. Dabar rąstiniai namai yra gaminami iš tekintos kietosios medienos, kur įvairios metodikos būdu yra blokuojami grioveliai, siekiant pašalinti orą ir vandenį. Sujungiamosios vietos paprastai yra užklijuojamos plastiko sandarinimo tarpikliais. Tačiau, žinoma, galima užsisakyti, kad rąstiniai namai būtų pagaminti ir pagal seną, pavyzdžiui, 19 amžiaus technologiją.

Rąstiniai namai gali būti pagaminti iš įvairios medienos: baltojo kedro, pušies, ąžuolo ir kitų. Visos medienos rūšys yra savaip geros, nes yra padengiamos tinkamais dažais ir apdaila. Rąstiniai namai paprastai kainuoja panašiai kaip ir kiti namai, išskirtinais atvejais netgi brangiau. Kaina priklauso nuo dizaino sudėtingumo, namo dydžio, aukštų skaičiaus ir nuo to, ar bus reikalinga speciali vidaus apdaila.

Tokius namus yra tikrai verta statytis, nes jie suteikia ne vieną gerą privalumą. Vienas iš jų – tinkamas energijos kiekio naudojimas. Vasaros metu tokiame name nėra būtinybės įsirengti kondicionierius, nes namas pats natūraliai „kvėpuoja“. Žiemos metu – mediena pasižymi geromis šilumos išlaikymo savybėmis. Mediena, naudojama rąstinių namų statyboje yra tik natūrali ir ne perdirbta, todėl ji ir pasižymi geresnėmis efektyvesnėmis energijos panaudojimo savybėmis. Kita gera žinia, kad mediena – tai ilgalaikis produktas. Net ir nugriovus namą, tą pačią medieną galima panaudoti kito namo statybai ir nereikia išmesti į sąvartynus. Tai tik dar labiau pabrėžia rąstinių namų ekologiškumo naudą.

Svarbiausia yra išsirinkti tinkamus rąstinių namų gamintojus ir statybininkus. Tik nuo šių aspektų priklausys visas namo kokybiškumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *