stogu dangos

Apie stogo dangas

Laikas apsispręsti, kokį stogą išsirinkti? Neapsisprendžiate, kokios stogų dangos yra pačios geriausios ir populiariausios? Stogo dangos gali būti pačios įvairiausios šiais laikais: nuo natūralių medžiagų iki plastikinių ir kita. Seniau tokio plataus pasirinkimo, kokį turime dabar, tikrai nebuvo. Turite atidžiai apsvarstyti savo poreikius, pažvelgti į stogą ir pagalvoti:

  • Ar tikitės ilgaamžiškumo produkto, ar tai nesvarbu?
  • Ar stogas turi būti atsparus stipriam vėjui, gaisrui ar kitoms stichinėms nelaimėms? O galbūt Jūsų gyvenamajame regione to nėra?
  • Galbūt įmanoma tiesiog atrenovuoti jau turimą Jūsų stogą? Ar būtinai reikia naujo?
  • Ar Jums svarbu, kad stogas būtų estetiškai gražus ir papildytų Jūsų namo eksterjerą?
  • Ar Jums yra svarbu, kad Jūsų stogo dangos būtų ekologiškos ir prisidėtų prie aplinkos išsaugojimo?
  • Ar Jūsų norimas stogo tipas atitinka visus keliamus statybinius reikalavimus?
  • Kokią pinigų sumą galite skirti stogo dangai ir jos įrengimo darbams?

Vienos stogų dangos turi vienus pliusus, kitos – kitus. Renkantis sau tinkamiausią stogo dangą, reiktų atsižvelgti į savo gyvenamąjį regioną. Pavyzdžiui, jei ten, kur Jūs gyvenate, dažnai kyla audros ar uraganai, reikėtu žymiai tvirtesnės stogo dangos. Čia yra pateikiamos kelios populiarios stogų dangos ir jų savybės:

  1. Metalas. Tai gali būti plienas, aliuminis, vario arba cinko lydinys. Apdaila gali būti nudažoma pagal Jūsų poreikius, norima spalva. Svoris tokio dangos yra lengvas, tinkamas nuožulniems stogams. Metalas turi gerą atsparumą vėjui ir ugniai. Kaina svyruoja nuo metalo pasirinkimo, pavyzdžiui, plieno stogo danga yra brangesnė, nei vario.
  2. Plastikinis polimeras. Tai sintetinė, tvirta stogo danga. Nereikalauja daug priežiūros ir yra ilgaamžiška. Vidutinio svorio, pagaminta iš perdirbtų medžiagų, todėl ekologiška. Kaina skiriasi priklausomai nuo gamintojo.
  3. Betono plytelės. Tai pigesnis variantas, nei betonas, molis ar čerpės. Turi neįtikėtinai puikų atsparumą ugniai ir yra ilgalaikė medžiaga. Svoris yra gana sunkus, todėl reikia papildomai sustiprinti stogą.

Verta žinoti ir tai, kad, prieš įsirengiant stogo dangą, reikia pasitikrinti, ar gavote garantiją. Garantijos reikėtų prašyti ir atliktiems darbams, o ne tik iš pačios medžiagos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *