Apsaugos sistemos saugo ir uogienę, ir „Porsche“

apsaugos sistemosApsaugos sistemos padeda apsaugoti visokį ir smulkesnės, ir stambesnės vertės turtą, nesvarbu, ar tai būtų močiutės virtos uogienės stiklainis, ar prabangus automobilis. Būtent tais atvejais, kai garaže bus įrengta apsaugos sistema, reikia tikėtis, į jį neįsiverš vagys ir iš ten nedings ne tik kad uogienė, bet ir automobilis. Taigi, apsaugos sistemos yra skirtos saugoti patalpas ir jose esantį turtą. Tai iš skirtingų elementų apjungta sistema, kai pagal tam tikrą schemą patalpose išdėlioti ir į bendrą visumą sujungti davikliai reaguoja į menkiausią judesį, apie jį pranešdami į centrinį duomenų gavimo tašką. Gavę signalą apie nesklandumus, į saugomą objektą išskuba apsaugos darbuotojai ir per kelias minutes jį pasiekę stengiasi apsaugoti nuo vagių. Prie apsaugos nuo vagių sistemos jungiama ir apsauga nuo gaisro, t.y. specialus daviklis reaguoja į patalpoje atsiradusių dūmų didesnį kiekį. Didelis privalumas, jog patalpos saugomos ir net dingus elektrai – tam tikrą laiko tarpą dar dirba akumuliatorius.

Vertinant kriminalinių įvykių statistiką, galima teigti, jog ne visuomet apsaugos sistemos geba išsaugoti tai, kas joms patikėta, nes tobulėja ne tik technologijos, bet ir vagys. Ypač sunku apsisaugoti nuo „žaibiškomis“ vagystėmis vadinamų nusikaltimų, kai per kelias minutes, pavyzdžiui, išdaužus langą pro jį staiga griebiama tai, kas rūpi labiausiai, kas iš anksto nusižiūrėta ir pabėgama, net nekreipiant dėmesio į apsaugos sistemos sirenas. Mat net netoliese buvę apsaugos darbuotojai nesugebėtų taip greitai sureaguoti į suplanuotą žaibišką vagystę – jiems atvykus jau tik čežantys langų stiklai besigirdi…

Apsaugos sistemos įrengiamos ne tik patalpose, įstaigose, namuose ir kt., bet ir automobiliuose. Kaip bebūtų, nuo kažkieno judesio sureagavęs automobilio garsinis signalas visuomet atkreipia aplinkinių dėmesį, net jei jo negirdi šeimininkas. Nuo tokio „kaukiančio“ automobilio, jei aplink gausu žmonių, kuo greičiau stengiasi pabėgti vagis, net nebandęs užvesti automobilio. Šiek tiek sudėtingiau naktį – jei savo „rėkiančio“ automobilio, kuriam pajungta apsaugos sistema, negirdi knarkiantis jo šeimininkas, tikėtina, kad tuomet jau niekas nepadės jo išsaugoti. Beje, automobilių apsaugos sistemų montuotojai geba įrengti slaptus įrenginius, kurių buvimo vieta žinoma tik vairuotojui ar šeimininkui, o likusieji tiesiog, jo nenuspaudę, negalėtų užvesti automobilio.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *