Atsakingas stogų dengimas

 

stogu-dengimasStogas tai yra  viršutinė statinio danga, kuri konstrukciją  apsaugo nuo  vėjo, lietaus ir sniego.  Ji yra  skirstoma į kelis pagrindinius  elementus. Stogo  danga tai yra viršutinė  stogo dalis, kuri pastatą  apsaugo nuo įvairiausių gamtos veiksnių.  Jis  turi  būti  apšildytas kaip galima geriau.  Stogas  yra sudarytas iš pačių įvairiausių  elementų, pavyzdžiui, vamzdynų, langų, frontonų ir kitų ne ką mažiau svarbių  elementų.  Stogai  taip pat yra dalinami į tam tikras  kategorijas. Šiuo metu pakankamai populiarūs  yra  šlaitiniai  stogai. Labai dažnai jos  yra naudojamos, kai yra statomos pirtys, verandos  ir garažai. Toks  stogas yra pats  ekonomiškiausias.  Tokių  stogų dengimas pareikalaus  mažiau medžiagų ir laiko.  Statybos  darbai vyksta  greitai  ir lengvai. Tokia  stogo rūšis puikiai tinka  namų įrengimui užmiestyje.  Taip pat  stogų dangos gali  būti skirstomos  į kelias grupes,  jie gali  būti  vėdinami, nevėdinami ir  vėdinami  tik dalinai. Pagal savo formą tokie  stogai gali turėti kelis šlaitus. Nuožulnus  stogas dar yra  vadinamas  mansardiniu, jis  yra sudarytas iš kelių dalių.  Abu šlaitai yra  abejuose  namo  pusėse. Viršutiniai šlaitai dažniausiai yra  montuojami  mažu kampu, o apatiniai yra montuojami dideliu kampu.

Daugelis net nežino, tačiau prieš tai, kai bus  atliekamas  stogų dengimas, pavyzdžiui, naudojant šiferio dangą  ją būtina padažyti specialiais  akriliniais dažais.  Tai yra  daroma tam, kad  stogo struktūra nepasikeistu, taip pat nesusidarys mikro įtrūkimai, kurie vėliau  sukelia  vandens tekėjimą. Būtinai reikia per kelis  metus  bent vieną kartą patikrinti šiferį ir dažus.  Atitinkamai pagal poreikį reikia  atlikti dažymo darbus. Tai kaip  yra atliekamas stogų  dengimas. Montavimo darbai neturėtų  būti  atliekami prieš vėją.   Svarbiausia  darbus pradėti nuo  pirmosios eilės.  Antroji  eilė  turėtų prasidėti nuo  pusės lapo, kad kitas visas lapas uždengtu kitus.  Lapai turi  būti montuojami mažomis  bangomis. Tik tokiu  būdu  darbai  bus  sumontuoti  patikimai.  Tačiau  turi  būti tvirtinami lapai, kadangi labai dažnai  dengiamos medžiagos nėra  tokios lengvos kaip to norėtųsi. Lapai turėtų  būti tvirtinami naudojant specialius  vinis ( su galvutėmis ir guminėmis tarpinėmis). Jie  turi  būti kalami į kiekvieną  bangą  arba  į kas antrą. Be to,  vinių nereikėtų kalti tik į viršų, kad  vanduo galėtų  nutekėti. Taip  pat gali būti naudojami stogo dangai  skirti  varžtai.  Keliais  žodžiais  tariant  stogų dengimas  yra  atliekamas tokiu  būdu, kad  yra  sumontuojamas  hidro izoliuojantis  sluoksnis, vėliau garų izoliacija, vėliau yra montuojami tinklai, na  ir pagaliau yra  padengiamos čerpės. Taigi  galima pasakyti  ir šitą  daugiau.

Kokios gi yra kitos  stogų dengimo ypatybės?  Kuo didesnis  padengto  stogo šlaitas, tuo mažesnis  yra  spaudimas nuo kritulių, kurį gali  gauti jūsų stogo  danga nuo  agresyvios terpės.  Pats  optimaliausias šlaitas sudaro  apie 50 laipsnių. Priklausomai nuo to kokios medžiagos  yra  naudojamos, kai yra  atliekamas stogų dengimas. Minimalus  šlaito kampas  turėtų  būti  apie 11 laipsnių kampui.  Reikėtų  pasirinkti  tokią   stogo danga po kuria  nesikaups vandens  garai, kuriuos  vėliau reikės  pašalinti.  Taigi reikėtų  skirti dėmesį ventiliacijos vamzdžiams. Reikia, kad oras patektu į  stogo dangą  iš apačios, o šiltas  oras turėtų  išeiti per angas, kurios yra  galuose.  Šiems tikslams, kai yra montuojama  stogo danga  yra dengiamos  hidro izoliuojančios medžiagos, kurios reikalauja  palikti  nedidelį išlinkimą (2-3 cm). Tam, kad būtų kur  judėti orui. Stogų dengimas tai yra  vienas  iš svarbiausių darbų, kai yra  statomas namas ir jis reikalauja  atsakomybės.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *