Balkonų stiklinimas ir jo ypatumai

balkonų stiklinimasBalkonų stiklinimas reikalingas bet kuriame Lietuvos mieste? Taip, tikrai taip. Tik tai yra ne reikiamybės, o noro klausimas. Kaip žinote, kai balkonų stiklinimas baigtas, tai balkono plotas priskiriamas prie bendro namų ploto ir mokesčiai, kurie skaičiuojami remiantis kvadratūra, ima augti. Žinoma, tas augimas nėra labai didelis, todėl norinčiųjų neatbaido.

Dažniausiai balkonų stiklinimas daromas norint, kad kambarys, kuris turi įėjimą į balkoną, būtų šiltesnis. Kita priežastis tikriausiai yra saugumas. Gyvenant pirmame aukšte dažniau pamatysi įtaisytas grotas, bet kas nori gyvendamas jaustis kaip už kalėjimo grotų? Balkonų stiklinimas taip pat atbaido didelę dalį įsilaužėlių, nes stiklas – papildomas barjeras ir norint jį įveikti dažniausiai kyla triukšmas, kurio ilgapirščiai vengia. Be to, kas gi dės ką nors vertingo į balkoną? Niekas. O patekus į balkoną dar ir duris reiktų įveikti, tai jau būtų antras barjeras. Be to, gyventojai vis dažniau namų saugumui butuose ima laikyti šunis. Kai balkonų stiklinimas būna baigtas, kai kurie gyventojai balkone įrengia augintinio vietą, nes šie balkonuose mėgsta leisti nemažai laiko. Kita balkono paskirtis neretai būna oranžerija. Taip yra todėl, kad Lietuvoje labai daug moterų dievina augalus, tačiau nenori jais apkrauti visų kambarių, todėl ir renkasi balkoną. Ten patenka pakankamai šviesos, kuri pro stiklą sklinda vidun. Kaip žinote, augalai itin mėgsta šviesą ir linksta į jos pusę, todėl neretai kai kuriuos vazonus tenka vis asukti, kad neaugtų kreivi. Dažnai gyventojai butuose neturi kur džiauti skalbinių ir naudoja tam balkone ištemptas virves nuo sienos iki sienos per visą balkono ilgį. Žiemą tai nėra labai patogu, nes tada drabužiai sustingsta, o ne džiūna. Tuomet balkonų stiklinimas šią situacija išsprendžia, nes balkone tampa kur kas šilčiau. Balkonų stiklinimas šiuolaikinėmis technologijomis yra tikrai sandarus ir šaltis į vidų nepatenka, nebent patys praveriate langą balkone. Tiesa, balkonų stiklinimas pasirinktinai gali būti su atsidarančiais langais arba taip įstiklintas, kad atidarinėjimo nebus. Visa tai priklauso nuo užsakovo pageidavimo ir balkono naudojimo paskirties.

Balkonų stiklinimas yra jau sena profesija, bet atliekama anaiptol ne senovišku budu. Stiklo paketų struktūra nuolatos tobulinama. Meistrai apmokomi pagal naujausią informaciją ir žino, kai jų srities darbas progresuoja. Patirties semiamasi ne tik iš kitų Lietuvos stiklintojų, bet ir iš užsienio įmonių. Tai duoda naudos visiems: pardavėjams, meistrams ir klientams. Be to, vieno gamintojo ar tiekėjo progresas skatina keistis ir konkurentus. Konkurencingumas ir yra tuo pagrįstas, kad stengiamasi pasiūlyti kažką geresnio nei turi kiti. Balkonų stiklinimas yra glaudžiai susijęs su plastikinių langų verslu, o ten, kaip matote, yra tikrai didelis tiekėjų pasirinkimas. Balkonų stiklinimas neturi turėti atskiro meistro, nes plastikinių langų meistras puikiai mokės ir balkonų stiklinimo darbus. Apskritai, meistru galima vadinti tokį darbininką, kuris ne tik meistriškai dirba, bet ir išmano daugiau nei jo profesijai reikia. Platesnis požiūris į darbo specifiką yra geras indėlis, nes bendravimas su išprususiu žmogumi visada malonesnis. Kai meistras gerai dirba, tai ir namų šeimininkės nenori iš karto po darbo jo išleisti, nori atsidėkoti ir pasiūlo arbatos puodelį su bandele. Svetingas sutikimas ir balkonų stiklinimas ne visada eina koja kojon, bet pasitaiko. Kaip sakoma, į kiekvieną kiemą užsuka šventė. Balkonų stiklinimas kaip ir visi darbai turi savo pliusų ir minusų ir nuo to nepagėga nei vienas dirbantis žmogus, tačiau darbo dienos ar nuotaikos tai negadina. Galų gale, viskas, ko nemėgstame yra laikina, todėl optimizmas visada nugali.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *