Dažniausiai pasirenkamos stogų dangos

stogu dangosPrieš pradedant naujo namo statybas, svarbiausia yra nuspręsti, kokią stogo dangą pasirinkti. Dabar stogų dangos gali būti labai įvairios, o seniau tokio plataus pasirinkimo nebuvo. Geros stogų dangos ir patyrę meistrai užtikrins, kad namai bus šilti žiemą ir vėsinantys vasarą. Ir visai nesvarbu, ar stogą reikia diegti naujai, ar tiesiog pakeisti senąjį. Pasirinkimas priklauso tik nuo Jūsų finansinių galimybių ir norų. Dažniausiai pasirenkamos stogų dangos:

  1. Asfaltinė stogo danga. Ji yra gana brangoka, tačiau jos standartinė laikymosi trukmė yra 15-20 metų. Ji yra mėgstama dėl architektūrinio stiliaus įvairovės. Galima rinktis skirtingą svorį, spalvas, patvarumo lygį, dydį ir stilių. Ši danga mažina kondicionavimo išlaidas, tačiau tai nėra ekologiškas sprendimas, nebent rinksitės perdirbtą asfaltą.
  2. Betoninės čerpės. Jos yra pagamintos iš vandens, cemento ir smėlio. Nors apdaila gali būti įvairi, tačiau čia nerasime formų įvairovės. Šios stogų dangos yra ilgalaikės, nes trunka net iki 40 metų. Priežiūros joms daug nereikia, energija yra efektyviai taupoma, o pastatas tampa natūraliai izoliuotas nuo triukšmo.
  3. Metalinės dangos. Šiais laikais tokios dangos yra labai patvarios, nes yra gaminamos iš plieno, aliuminio arba vario lydinių. Visiškai kitaip nei senovėje, dabar tokios dangos yra gražios ir vertinamos dėl savo atsparumo ugniai, stebinančio patvarumo (laikosi net iki 75 metų) ir minimalios priežiūros reikalavimų. Nuo tokios stogo dangos yra atspindimi saulės spinduliai, todėl sunaudojama namo energija tampa ekonomiškesnė. Metalinis stogas nedaug sveria ir gali būti montuojamas ant senos stogo dangos. Nors tai vienas brangiausių pasirinkimų, bet kokybė tai labai atsveria.

Molinės stogo čerpės. Toks stogas yra vadinamas viso gyvenimo stogu, kadangi tinkamai įrengta danga gali laikyti 100 ir daugiau metų. Paviršiaus tekstūrai netrūksta įvairovės, spalva gali būti glazūruojama. Atsparumas ugniai, nedidelė priežiūra, natūralios gamtos grožis, universalumas – tai savybės, dėl kurių, tokios stogų dangos yra labai populiarios. Tiesa, medžiaga yra gana trapi, todėl ant tokio stogo vaikščioti derėtų tik specialistui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *