Į ką žiūrėti, kai perkame naują butą?

nauji butaiAtsakymas, į ką atsižvelgti, kai norime pirkti naują butą, kiekvienam žmogui gali būti skirtingas. Nauji butai kiekvienam iš mūsų asocijuojasi su skirtingais dalykais ir poreikiais ir priklauso nuo skirtingų aspektų: vietos, kainos, asmeninių pageidavimų ir kita. Tačiau galima išskirti keletą faktų, kuriuos tikrai turėtų žinoti tie, kam dabar yra aktualūs nauji butai:

  • Teisėtumas. Pirminis dalykas, kurį turime patikrinti, prieš įsigydami naujos statybos namo butą. Vis dar vyksta nelegalios statybos, todėl, tam, kad nebūtumėte apgauti, Jums turi būti parodyti visi leidimai. Taip pat turi būti įteikti pastato žemėlapiai. Prieš sudarant bet kokias sutartis, pirkėjas turi kruopščiai susipažinti su sutartimis ir kitais dokumentais.
  • Statybų bendrovės reputacija. Labai gerai, jei pavyks sužinoti ar Jūsų pasirinkta statybų bendrovė jau yra pastačiusi ne vieną sėkmingą namų projektą.
  • Geras patarimas būtų: prieš nusiperkant butą iš vienos statybų bendrovės, pasidomėti apie jų konkurentus toje pačioje apylinkėje. Galbūt konkurentai siūlo geresnius butus arba tokius pačius, tačiau už pigesnę kainą? Nereikia aklai rinktis pirmo pamatyto projekto, būkite lankstūs ir duokite sau laiko galutinai apsispręsti.
  • Apgalvokite ir ateities perspektyvas. Pavyzdžiui, jei perkate butą name, kuris yra arti pagrindinės gatvės – ar po, tarkim, penkerių metų, kai jau turėsite šeimą, vaikų – Jums nebus pernelyg triukšminga? Nauji butai – tai ilgalaikis pirkinys, todėl verta pagalvoti ir apie ateities perspektyvas. Taip pat, nors dabar gal ir nesvarbu, tačiau pažiūrėkite, ar netoliese yra arti parduotuvių (juk ne visada naudojatės automobiliu), mokyklų, darželių (ateičiai).
  • Būtinai susipažinkite su visomis pastato savybėmis. Sužinokite, ar bute yra įrengta ekonomiško šildymo sistema, gera ir moderni elektros, bei vandens instaliacija? Ar atliktas remontas atrodo kokybiškas? Jei po kelių metų vėl tektų kažką remontuoti, galite likti nusivylę investuotais pinigais.
  • Pasidomėkite ar statybų bendrovė palaiko ryšius su bankais. Tai yra svarbu tuo atveju, jei buto pirkimui Jūs ketinate pasiimti paskolą. Sužinokite, kokios yra taikomos paskolos sąlygos.
  • Aiškiai susirašykite visus savo pageidavimus: kas norite, kad būtų Jūsų naujame bute.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *