Įmonės steigimą patikėkite „profams“

imones steigimasĮmonės steigimas gali būti visai nesunkus, jei į pagalbą pasitelkiami tai dažnai ir profesionaliai atliekantys darbuotojai. Juk pačiam pradedančiajam ar seną verslą plėtojančiam verslininkui ruošti krūvas dokumentų, lakstyti į atitinkamas institucijas, banką tikrai užims nemažai laiko. O ir naujomis idėjomis „kunkuliuojančioje“ galvoje vietos ne itin daug, kai tenka ir darbuotojų, ir klientų (kartais – ir būtinų lėšų) paieška užsiimti, ir planus į ateitį dėlioti, ir įstatymus bei mokesčių naujoves stebėti.

Taigi naujos įmonės steigimui verta kreiptis į tai atliekančius darbuotojus. Jie pasirūpins reikiamų dokumentų sutvarkymu, jei bus pageidaujama – suteiks buveinės registracijos adresą, įstatyminio kapitalo formavimui atidarys banko sąskaitą, paruoš reikalingus įmonės steigimo dokumentus notarui, imsis antspaudo gamybos reikalų. Steigiant įmonę šie darbuotojai gali tapti jos atstovais Juridinių asmenų registre arba lankytis kai kuriose biurokratinėse įstaigose, kas dažnai užima labai daug laiko ir papildomų rūpesčių. Nors visų įmonių steigimo procedūra yra beveik vienoda, nepriklausomai nuo įmonės teisinės formos, tačiau išmanyti įstatymų vingrybes ir įsteigti įmonę be klaidų, kurios ateityje gali turėti labai nemalonių padarinių, nėra paprasta.

Turbūt sunkiausias klausimas atiteks pačiam įmonės steigėjui – tai pavadinimo kūrimas. Juk jau tiek visko prigalvota, tiek girdėta ir regėta, kad, rodos, nebeliko erdvės jokiai idėjai. Tačiau tai gali tapti smagiu naujos komandos užsiėmimu ar net pirmuoju pasibuvimu neoficialioje, dar nedarbinėje aplinkoje. Sakoma, kad „kuo daugiau galvų, tuo yra geriau“, nes jose gimsta žymiai daugiau minčių. Svarbu kuriant pavadinimą paisyti lietuvių kalbos taisyklių. Įmonės pavadinimas turi būti lengvai įsimenamas, reprezantyvus, aiškiai tariamas, ne per ilgas, neprieštarauti moralės normoms, neskambėti įžeidžiančiai. Jis turi būti unikalus, t.y. jokia įmonė neturėtų būti juo pavadinta (tai patikrinti galima Juridinių asmenų (JAR) ar Prekių ženklų registre). Arba galima tiesiog įmonės pavadinimą rezervuoti Juridinių asmenų registre, kur pavadinimas saugomas iki 6 mėnesių. Mąstant apie įmonės vardą verta tuo pačiu priimti atsakingus sprendimus ir dėl jos internetinės svetainės pavadinimo (domeno). Patvirtintas įmonės pavadinimas ateityje neturi tapti problema bendraujant su užsienio atstovais, kuriems mūsų lietuviški rašmenys dažnai yra sunkiai suvokiami ir ištariami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *