Ką veikti prie jūros?

poilsis palangojePoilsis prie jūros – kas gali būti geriau karštomis vasaros dienomis? Geriausiai praleistas laikas bus tas, kurį iš anksto susiorganizuosite. Taigi, nuo ko reikėtų pradėti?

Pirmiausia reikia nuspręsti, kas jus labiausiai domina: poilsis Palangoje, Šventojoje, o gal Nidoje ar Juodkrantėje? Tie, kurie mėgsta daugiau šurmulio gatvėse, visada rinksis Palangos miestą. O tie, kas nori atitrūkti nuo žmonių ir ramiai praleisti laiką, renkasi Nidą arba Juodkrantę.

Poilsis Palangoje yra neįsivaizduojamas be daugelio dalykų. Visų pirma be jūros ir Palangos tilto. Viena romantiškiausių pramogų čia – saulėlydžio stebėjimas. Taip pat yra smagu pasivaikščioti smėlėta jūros pakrante arba pasivaikščioti „Basanavičiaus“ gatve, užsukti į barus, kuriuose groja gyva muzika. Iki 1923 metų ši gatvė buvo vadinama Tiškevičiaus bulvaru.

Jei mėgstate aktyvesnį laisvalaikio leidimo būdą, Palangoje galima ir kitaip papramogauti. Į Palangą galite atsivežti savo dviračius, arba išsinuomoti ten vietoje ir apvažinėti visas miesto apylinkes. Taip ne tik susipažinsite su įvairiais Palangos kultūriniais ir kitais centrais, bet ir pasportuosite. Taip pat galite rinktis jodinėjimą paplūdimyje su žirgais. Šią pramogą neretai renkasi mergvakarių arba bernvakarių rengėjai. Itin aktyvi ir ekstremali pramoga Jums – šuolis su parašiutu Palangoje. Laisvo kritimo tandemo šuolis puikiai tiks pradedantiesiems, nes nereikia ilgo išankstinio pasiruošimo. Galite išbandyti ir šiaurietiško ėjimo pamokas.

Jei mėgstate ekskursijas ir kultūrinius centrus, tikrai privalote aplankyti:

  • Birutės parką. Lietuvoje tai tikrai gražiausiais ir labiausiai prižiūrimas parkas. Jis yra įkurtas dideliame miške. Jame galima važinėtis dviračiu.
  • Gintaro muziejų. Jį rasite tame pačiame Birutės parke. Tai vienintelis muziejus Lietuvoje, kuris tokią didelę ir turtingą gintaro dirbinių kolekciją. Šiame muziejuje vyksta ir įvairūs kultūros renginiai, galima išvysti visokių menininkų.
  • Palanga turi įspūdingo grožio bažnyčią, kurioje yra tikrai verta apsilankyti.
  • Memorialinį J. Šliūpo (Lietuvos atgimimo veikėjo, aušrininko) muziejų.
  • Šunų mylėtojai gali aplankyti šunų muziejų, įkurtą Kusų šeimos.
  • Skulptūrų parką.
  • Savicko paveikslų galeriją.

 

Žiemos metu daugelis irgi mėgsta atvykti į Palangą, dažniausiai paminėti naujus metus. Šiuo atveju galite tiesiog pailsėti prabangiame viešbutyje ir pasivaikščioti po miestą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *