Kokie yra atrankos būdai

Egzistuoja keli personalo atrankos būdai. Tai yra išorinis ir vidinis būdas. Išoriniai šaltiniai tai yra vienas iš populiariausių šaltinių, kadangi įmonės resursai yra pakankamai riboti ir net jei pareigoms yra numatytas įmonės darbuotojas, tokiu atveju viena vieta įmonėje vis tiek tampa laisva ir reikia surasti žmogų, kuris užims darbuotojo vietą. Išoriniai šaltiniai gali būti sąlyginai skirstomi į kelias klases, kurios yra nebrangios ir kainuoja pakankamai brangiai. Prie nebrangių šaltinių gali būti priskiriami, pavyzdžiui, valstybinės agentūros, bei masiniai informacijos šaltiniai, pavyzdžiui, laikraščiai ir internetas. Be to, egzistuoja išoriniai potencialių kandidatų šaltiniai, kurių naudojimas gali būti visiškai nemokamas. Visų pirma, yra kalbama apie internetines svetaines, kurios yra skirtos pareigų publikacijai ir gyvenimo aprašymų paieškai. Taip pat personalo paieškos agentūra gali gauti gyvenimo aprašymą tiesiogiai iš žmonių, kurie ieško darbo. Taigi atsakyti į klausimą kaip atrinkti personalą tikrai nėra labai paprasta. Verta pasakyti, kad net esant labai dideliam nedarbo lygiui taip pat yra įmanoma  surasti aukštos kvalifikacijos specialistus, tačiau tai bus tikrai sudėtinga užduotis ir įmonei teks pasinaudoti specialiomis personalo atrankos agentūrų paslaugomis. Kai yra kalbama apie pareigas, kurios nereikalauja aukštos kvalifikacijos tokiu atveju čia įmonė gali pasirinkti personalą naudojant patį patogiausia būdą. Egzistuoja ir kiti vidiniai šaltiniai, kurie gali padėti surasti reikiamus darbuotojus.

Personalo agentūros, kai renka darbuotojus taip pat gali vadovautis specialiomis rekomendacijomis, kurias pateikia kitos įmonės. Šis būdas yra pakankamai efektyvus ir naudojamos net ir labai didelėse įmonėse. Jei įmonė dirba siauroje srityje bet kokiu atveju šis būdas gali surasti reikiamus darbuotojus. Atsakant į klausimą kaip atrinkti personalą? Taip pat yra savarankiški kandidatai, kurie ieško darbo patys ir jie skambina personalo agentūroms savarankiškai. Jie kreipiasi tiesiogiai į įmonę arba į personalo agentūrą ir pasako kur norėtų dirbti. Net jei kol kas tokio darbuotojo įmonei nereikia, tačiau jo duomenys bus išsaugoti duomenų bazėje ir nebus pašalinti iš bazės. Jei tik bus reikalingas panašaus pobūdžio darbuotojas su juo bus susisiekta. Labai daug įmonių net surengia atvirų durų dienas, bei dalyvauja įvairiausiose parodose, bei mugėse, kurios padeda privilioti daugiau potencialių kandidatų.

https://www.buzzfeed.com/sienuorotarpusiltinimas

Taip pat svarstant klausimą kaip atrinkti personalą tikrai reikia pasinaudoti tokiu atrankos būdu kaip skelbimai žiniasklaidoje. Tai yra vienas iš priimtiniausių personalo atrankos variantų. Šiuo atveju personalo atrankos agentūra kreipiasi tiesiogiai į potencialų darbuotoją. Patys populiariausi žiniasklaidos šaltiniai yra laikraščiai irt internetas. Tokios priemonės kaip televizija ir radijas yra naudojami pakankamai retai. Periodiniai leidiniai, pavyzdžiui, laikraščiai ir žurnalai, kurie publikuoja skelbimus apie pareigas taip pat gali būti išskirstomi į kelias kategorijas. Tai yra bendrojo pobūdžio leidiniai ir specializuoti leidiniai. Bendrojo pobūdžio leidiniai publikuoja tokią informaciją apie pareigas įvairiose veiklos srityse ir plačiam profesijų srautui. Specializuoti profesiniai leidiniai yra orientuoti į įvairių sričių problematiką, pavyzdžiui, metalurgiją arba buhalterinės apskaitos profesiją. Atitinkamai rubrikose, kurios yra skirtos darbo skelbimams yra publikuojami darbo skelbimai skirti tam tikrai veiklai, pavyzdžiui, inžinierius ar kitos profesijos atstovas.  Tą patį būtų galima pasakyti ir apie internetą. Egzistuoja tam tikri serveriai, kurie yra skirti darbo paieškoms, kur yra publikuojami gyvenimo aprašymai, o darbdaviai pateikia informaciją apie laisvas darbo vietas. Taip pat informacijos publikavimas ir gyvenimo aprašymų talpinimas galimas specializuotose portaluose. Pasirenkat šiuos paieškos šaltinius galima surasti tinkamą darbuotoją.