Langų stiklinimas ar langų keitimas?

langai klaipedojeLango stiklas – pati pagrindinė viso lango dalis, be jį palaikančio rėmo. Rėmas tvirtai laiko visą stiklo struktūrą. Kai ateina laikas pakeisti lango stiklą, tai vadiname lango stiklinimu. Priežasčių, kodėl langus reikia stiklinti gali būti pačių įvairiausių, pradedant, sudužusio stiklo pakeitimu, baigiant siekiu turėti efektyvesnį energijos naudojimą namuose.

Langai Klaipėdoje, kaip ir visuose kituose Lietuvos miestuose, pastaruoju metu yra dažnai keičiami arba stiklinami, nes po truputį visi žmonės pradeda ieškoti, kaip sutaupyti pinigų šildymo sąskaitoms.

Kai kurie žmonės nenori, kad jų langai Klaipėdoje, ar kur kitur būtų pakeisti visi, todėl prašo, kad specialistai paliktų patį lango rėmą ir pakeistų tik stiklus. Tačiau šiuo metu ne visada yra įmanoma gauti atitinkamo dydžio stiklus (ypač, jei senieji langai yra nestandartiniai), todėl daugelis mieliau pakeičia visus langus. Nesvarbu, kokio dydžio yra langų erdvė Jūsų namuose – visada galima užsisakyti langų gamybą individualiai, pagal savo poreikius.

Nuo seno visiems buvo įprasta, kad visi langai buvo pagaminti tik iš viengubo stiklo sluoksnio. Tačiau dabar yra visiškai kitokių ir geresnių variantų. Dvigubo arba trigubo stiklo langai suteikia daugiau izoliacijos. Tokio lango struktūra labiau taupo energiją (mažina šilumos nuostolius per langus). Siekiant dar didesnio energinio efektyvumo galima tamsinti langų stiklus, padengti juos specialiomis medžiagomis, nes jos padidina energijos vartojimo efektyvumą.

Sunku pasakyti, ką geriau pasirinkti, ar keisti visus langus, ar tik jų stiklus. Manoma, kad tai labiausiai priklauso nuo Jūsų finansinių galimybių. Taip pat verta paminėti ir tai, jog senesnės statybos namuose pakeisti stiklus, bet palikti patį langų rėmą gali būti sunkoka, nes namas gali turėti autentiškus langus. Gali būti taip, kad bus sunku arba beveik neįmanoma atkurti langų dizainą. Tačiau, jei tik įmanoma, yra tikrai verta pakeisti viengubus stiklus dvigubais, nes senieji stiklai greičiausiai visiškai praleidžia orą iš lauko į vidų ir atvirkščiai.

Kai reikia įsidiegti naujus langus, turime apgalvoti daug dalykų, o svarbiausias jų – rėmo medžiagos pasirinkimas. Stiklinant langus – labai rinktis nereikia.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *