Lauko baldai teikia poilsį kūnui ir sielai

lauko baldaiLauko baldai gali suteikti labai daug nuostabių akimirkų gryname ore vienatvėje klausantis tylaus gamtos alsavimo ar laiką leidžiant nuostabioje šeimos, draugų kompanijoje. Prabangūs, išvaizdūs, stilingi lauko baldai gali puikiai įsilieti į supančios gamtos aplinką ir suteikti galimybę žavėtis kaskart vis kitokiais gamtos vaizdais.

Nors mūsų šalyje ir nebūna per daug tokių dėkingų oro sąlygų, kai galima mėgautis šiluma, tačiau net ir tas akimirkas lietuviai ypač vertina. Sakote, nebūna prasto oro, tik netinkama apranga? Šis posakis visai tinkamas, nes grynas oras yra pagrindinė organizmo grūdinimo priemonė. Nors tokios taisyklės nežino vaikai, tačiau atrodo, kad tik pagal ją pastarieji ir gyvena – tik leisk mažiesiems būti kieme, lauke, jie prisigalvos įvairiausių pramogų ir žaidimų. Suaugusieji gi gryname ore arba darbuojasi, arba sportuoja, arba… švenčia. Na, ne visi, sakykim – yra ir tokių lietuvių, kurie kieme mėgsta paskaityti knygą, pabendrauti su kaimynais, su šeimos nariais žaisti stalo ar lauko žaidimus ir kt. Būtent daugumai veiklų lauko sąlygomis reikalingi baldai. Juk norisi kažkur prisėsti, kai skaitoma knyga (alternatyva tam – užtiesalas ant pievutės, tačiau ten užklysta ne tik kaitrūs saulės spinduliai, bet ir taip šalį užvaldžiusios erkės), kai rytais geriama kava, o vakarais su taure vyno romantiškai palydėti saulę, laiką leisti maloniuose pokalbiuose su mylimu žmogumi.

Kai nutariama įsigyti tai, kas leistų akimirkas gryname ore leisti kuo dažniau, lauko baldai tampa nemenku galvosūkiu. Mat tas, kas gražu, patogu, traukia akį ir tam tikrą kūno vietą padėti, kainuoja tikrai nemažai. Taip pat neramumų kelia ir medžiagos, iš kurių dažniausiai jie būna pagaminti: mediena privalo būti atitinkamai padengta impregnavimo medžiagomis, kad nebijotų lietaus, rūko, net menkiausios drėgmės. Dažniausiai Lietuvos oro sąlygos pakenkia mediniams lauko baldams ir jie praranda savo patrauklią išvaizdą, tampa nebe tokios pat spalvos, galų gale, jei nėra pakankamai impregnuoti, ima pūti, įsiveisia grybelinės ligos. Mediniai lauko baldai neturėtų būti tokie sunkūs, kad vos vos pajudinami, nes tuomet jų nebus įmanoma prieš žiemą pernešti į saugią vietą. Tokie lauko baldai turi būti kažkuo uždengiami prieš šaltąjį metų laiką, geriausia, jei jie pastatomi pavėsinėje ar kažkur po stogu, tuomet yra ne taip veikiami kritulių.

Taip pat ne itin vartotojai tiki ir pintų, iš tolimų šalių atvežtų lauko baldų patvarumu, kurie, būdami po atviru dangumi, gali visiškai nemėgti lietuviško dangaus „dovanų“. Taip, pradinė tokių lauko baldų išvaizda tikrai yra žavinti, tačiau jų kaina, atvirkščiai, tikrai nežavi. Tačiau nereiškia, jog nesama žmonių, kurie savajai terasai, balkonui, žiemos sodui negali įsigyti iš ratano ar kitokios prabangios medienos lauko baldų. Jie visiškai kitokie nei lietuvių pamėgti mediniai lauko baldai iš medžio masyvo, nes yra patogūs, lengvi, kai kurie – su minkštąja dalimi, kas labai svarbu norint patogiai ilsėtis. Prie tokio pintų lauko baldų komplekto, kurį dažniausiai sudaro kėdės, sofa ar kampas bei įvairaus dydžio stalas, pagal atitinkamą dizainą galima priderinti gultą, kurį ypač mėgsta vaikai. Savaime suprantama tai, kad kuo ilgiau atitinkamai lauko baldai tarnautų, reikalauja ir šeimininkų priežiūros. Nors gamintojai tvirtina, jog tokie lauko baldai yra atsparūs nepalankiems aplinkos veiksniams, tačiau jei turi minkštąją dalį, o ji negali būti po atviru dangumi, iš kurio Lietuvoje labai dažnai prapliumpa lietus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *