Mediniai namai ar mūriniai?

mediniai namaiMediniai namai techniniais parametrais nenusileidžia mūriniams ar iš blokelių statytiems namams, o jų statybos trukmė trumpesnė ir kaina yra žemesnė.

Mediniainamai nepatvarūs ir vėjo perpučiami? NE. Lietuviai įsitikinę, kad karkasiniai ar mediniai namai gali neatlaikyti stipresnio vėjo ar kitokių gamtos stichijų. Tačiau, jei medinis namas gerai suprojektuotas ir naudojamas kokybiškas medis, jis yra itin patvarus ir nė kiek savo „gyvenimo“ trukme nenusileidžia mūriniam. Šiluminės savybės yra pagrindinis medinių namų pranašumas. Ertmės tarp visų išorės ir vidinių sienų karkaso elementų, tarp grindų gulekšnių, tarpaukštinių sijų bei palėpėse tarp gegnių turi būti užpildomi šiltinimo medžiaga. Šilumos izoliacinis sluoksnis yra svarbus pastato eksploataciją ir saugą lemiantis veiksnys. Visos namo konstrukcijos atsakingai apskaičiuojamos bei parenkamos taip, kad atlaikytų ir didesnius svorius, ir gamtos stichijas.

Medinius namus sudėtingiau statyti? TAIP. Mūrinei sienai pakanka plytų, skiedinio, tinko, šilumos izoliacijos bei tvirtinimo elementų, o medinei sienai reikės ne tik išorinės ir vidaus apdailos su tvirtinimo elementais, laikančio karkaso, bet ir vėjo bei garo izoliacijos. Karkasinei ar medinio namo statybai reikia ypatingo tikslumo, tad šiam darbui reikalingi ir profesionalesni darbuotojai. Svarbiausios sąlygos, norint užtikrinti tokio namo ilgaamžiškumą – kokybiški pamatai, tvarkingas stogas bei vandens nuvedimo įrenginiai.  Į sudrėkusį, šlapią medį labai greitai įsimeta grybelis ir pelėsiai, o patrūnijusį medį apninka įvairūs kenkėjai.

Mediniai namai brangesni nei mūriniai? NE. Yra klaidingas įsitikinimas, kad medis, kuris yra daugelį metų populiariausia statybinė medžiaga, yra nepigus ir todėl bet koks medinis namas gali kainuoti brangiau nei kitokio pobūdžio statinys. Karkasinį namą galima pagaminti iki 2 kartų pigiau, nes įtakos turi greiti gamybos tempai, taupus žmogiškųjų resursų naudojimas ir su tuo susijęs itin trumpas apyvartinių lėšų ciklas, sudarantis 30-60 dienų (nuo medžiagų įsigijimo iki pagamintos produkcijos pristatymo galutiniam vartotojui). Įsigyti jau gatavą 1 aukšto karkasinį namą su daline apdaila galima iki 100 tūkst. litų (galutinė kaina gali keistis priklausomai nuo naudojamų medžiagų).

Mediniai namai degūs? NE. Papildomai medieną impregnavus antipirenais ženkliai sumažinsite jos degumą. Atsižvelgiant į priešgaisrinius reikalavimus, dėl savo atsparumo ugniai akmens vata, kuri naudojama apšiltinimui, yra pati tinkamiausia, nes ji nedega, nesudaro tirštų dūmų ir degančiųjų dalelių, todėl dar padidina medinių konstrukcijų atsparumą ugniai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *