rastiniai namai

Rąstiniai namai mėgiami dėl lietuvio pagarbos medžiui

Rąstiniai namai, rąstiniai vasarnamiai vis daugiau regimi Lietuvoje, vis dažniau medieną renkasi mūsų tautiečiai. Nuo seno lietuvių gyvenimas susijęs su gamta, jos reiškiniais, todėl ir medžiai turėjo ne vien tik ūkinę, bet ir dvasinę reikšmę. Prie jų buvo įrengiamos šventyklos, medžių vardai įamžinti ir daugelyje vietovardžių. Jei nusprendėte gyventi mediniame name, galite rinktis iš: apvalių rąstų, tašytų rąstų, kombinuoto tipo, klijuoto tašo rąstinio namo arba skydinio – karkasinio namo. Pagal šiuolaikiškas technologijas pastatytame rąstiniame name galima gyventi ne tik vasarą, bet ir ištisus metus, toks namas gali būti renčiamas tiek iš eglės, tiek iš pušies rąstų,

Rąstiniai namai dažniausiai būna iš:

  • rankiniu būdu apdirbtų rąstų;
  • frezuotos (tekintos) medienos;
  • klijuotos medienos.

TECHNOLOGIJA

Rąstinių namų statybai naudojama džiovinimo kamerose džiovinta mediena (18-20 % drėgnumo). Ruošinio standartiniai matmenys: plotis 16 – 26 cm, aukštis 28 – 60 cm, o konkretus statinys yra derinamas su kiekvienu klientu individualiai. Pirminis ratų apdirbimas atliekamas automatizuota technine įranga, o galutiniai darbai atliekami rankiniu būdu. Namas surenčiamas ceche,  vėliau, po apžiūros, jis išardomas ir paruošiamas transportavimui į statymo vietą. Būtina papildomai apšiltinti rąstinio namo sienas (patartina iš išorinės pusės, paliekant rąstus viduje). Surentus medines konstrukcijas, yra atliekamas galutinis namo šlifavimas bei dažymas, įstatomi langai. 

PRIVALUMAI

Palyginus su kitomis statybinėmis medžiagomis: mūru, betonu, blokais, plokštėmis ir pan., medis neįšąla, bet kaupia šilumą.

Medis taip pat palaiko natūralią drėgmę ir sugeria jos perteklių, per rąsto sienas vyksta nuolatinė oro kaita, dėl to rąstiniame name nereikės įrengti kondicionavimo sistemų.
Medis pasižymi ir puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis – rąstiniame name šilta žiemą, nekaršta vasarą bei išlaikoma pastovi oro drėgmė.

Jei statote rastinį vasarnamį, nebūtina daryti nei vidinės, nei išorinės apdailos. Rąstinio vasarnamio sienos padeda išlaikyti stabilią temperatūrą viduje, o esant vasaros karščiams, kambario temperatūra išlieka mažesnė nei lauko.

SVARBU

Rąstiniuose namuose ar vasarnamiuose ribojamos labai didelės erdvės, tad reikėtų į tai atsižvelgti projektuojant statinį.

Pirmaisiais metais kolonų tvirtinimo elementus reikia reguliuoti keturis kartus, trečiaisiais metais – 2 kartus, vėliau – kartą per metus.

Jeigu rąstinio namo ar vasarnamio statybai naudota mediena nėra tinkamai išdžiovinta, pasikeičia spalva, pradeda pūti, įsiveisia pelėsis, gali labai deformuotis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *