Kasdieniškos burnos higienos ir plaukų priežiūros priemonės

Plaukų priežiūros priemonės turi ne tik plauti juos, bet ir maitinti, saugoti, puoselėti. Žmogui dažniausiai per dieną iškrenta nuo 50 iki 100 plaukų, didesnio jų kiekio netenkama plaunant galvą. Plaukams gali pakenkti per dažnas šukavimas, tam tikros šukuosenos (stipriai įtempti plaukai, kasytės), dažymas, cheminis šukavimas, ilgas ir dažnas džiovinimas karšto oro džiovintuvu, lyginimas ar garbanojimas. Dėl plaukų slinkimo gali būti kaltas vitaminų C, B5, B6, PP, geležies, kalcio, cinko, magnio ir baltymų deficitas. Plaukai gali pradėti slinkti po tam tikro laiko, patyrus išgyvenimą, stiprų nervinį sukrėtimą. Ir šaltuoju metų laiku, ir tada, kai saulė plieskia, būtinas galvos apdangalas.

Garbanotiems plaukams labiausiai tinka riebūs ir drėkinantys šampūnai, praturtinti kviečių gemalų arba riešutų aliejumi, taukmedžio sviestu bei šampūnai su glicerinu ir silikonais, kurie padengia plaukus tam tikru sluoksniu, sulaikančiu drėgmę. Sausiems ir pažeistiems plaukams rinkitės tokias plaukų priežiūros priemones, kurios švelnina plaukus, o tuo pačiu ir sumažina jų vėlimąsi. Sausiems plaukams geriausia rinktis stipriai drėkinančius produktus. Į jų sudėtį įeinančios pagrindinės sudedamosios dalys – tai įvairūs specialiai apdirbti aliejai: argano, alyvuogių, kokoso, saulėgrąžų, makadamijos, medvilnės, taip pat alijošiaus ekstraktas, kakavos sviestas.  Dažytiems ar chemiškai pažeistiems reikia tokių plaukų priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra proteino, kviečių ir sojos ekstraktų ar šilko aminorūgščių.

Taisyklinga burnos priežiūra – tai ne tik geros išvaizdos pagrindas, tačiau ir sveikatos rodiklis.  Bakterijų atsiranda tuomet, kai burnos higiena yra netinkama. Kartais nepakanka paprastai išsivalyti dantis, nes ne visada tokiu būdu yra gerai pašalinami maisto likučiai, užsilikę dantų tarpeliuose. Būtent čia maistas ima pūti, o tai skatina bakterijų dauginimąsi. Dantyse, kurie yra pažeisti, emalio plyšiuose, senose, aptrupėjusiose plombose yra be galo daug mikrobų. Dantis būtina valytis tinkamomis burnos higienos priemonėmis (ne tik šepetėliu, bet ir tarpdančių siūlu). Žinoma, ypatingai svarbu nepamiršti valyti ir liežuvį. Tinkamas dantų šepetėlis (minkštais, vidutinio minkštumo, kietais šereliais) turi nepažeisti dantenų, svarbu, kad jis būtų reguliariai keičiamas. Vaikiški dantų šepetėliai, kaip ir kitos burnos higienos priemonės, turi būti parinkti atsižvelgiant į vaiko amžių. Rekomenduojama rinktis tokią dantų pastą, kuri geriausiai patenkina jūsų individualius poreikius: balinančią, jautriems dantims, kraujuojančioms dantenoms, mažinančią parodontozę. Ne mažiau svarbu kiekvieną dieną naudoti dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *