Mobilūs telefonai nuo plytos iki šių dienų protingojo

Mobilūs telefonai: nuo „plytos“ iki šių dienų „protingojo“

Su nostalgija prisimenate, kaip, palindę po anklode, iki paryčių maigėte telefono mygtukus ir siuntėte pirmąsias SMS žinutes draugams. Šiandien mobilūs telefonai vertinami visiškai kitaip: net patys mažiausi juos turi, o pastarųjų naudojimas toli gražu neapsiriboja vien skambinimu ar žinučių rašymu. Kardinalus ne tik mobiliųjų telefonų vietos žmogaus gyvenime pokytis, bet ir pastarųjų išvaizdos bei funkcijos evoliucija – pažvelkime!

  • Didelis – mažas…didelis

 

Mobilūs telefonai, kaip dauguma prietaisų, perėjo kardinalius dydžio poreikius. Dauguma prisimena pirmuosius telefonus, dėl savo formos ir nemenko pločio vadintus „plytomis“. Tokį įsidėjus, kišenė gerokai išssipūsdavo. Gerai pagalvojus, funkcijos, tokiam solidžiam dydžiui, buvo gana menkos: paskambini, parašai, pažiūri laiką, „gyvatėlę“ pažaidi…Netrukus telefonų dydis pastebimai keitėsi – mažėjo, plonėjo. Šiandien, galima sakyti, grįžtama prie ankstesniųjų laikų: mobilūs telefonai yra ploni, tačiau ekranai – ganėtinai nemaži. Funkcijų kaita lėmė, jog atsirado didesnio ekrano poreikis – taip patogiau naudotis navigacija, žiūrėti filmą, žaisti ir panašiai.

 

  • Valdymo ypatybės

 

Daugeliui mobilieji telefonai siejasi su mygtukų spaudymo garsu. Ilgainiui greta mygtukų atsirado galimybė tam tikras funkcijas atlikti liečiant ekraną – specialiu pieštuku arba pirštais. Pastarieji – liečiamieji telefonai – šiandien ant bangos, tačiau kai kurie gamintojai, reaguodami į tam tikros klientų grupės poreikius, siūlo ir mygtukais valdomus. Prisiminkime, jog taip pat turėjome atlenkiamų bei išstumiamų telefonų: nors pastarieji, žvelgiant į dabartinę mobiliųjų išvaizdą, atrodo atgyvena, tačiau, tikėtina, gamintojai, įdiegdami šiuolaikines funkcijas, gali bandyti juos grąžinti į rinką.

  • Funkcijų įvairovė

 

Žodis „telefonas“, savaime suprantama, siejasi su skambučiu ir kalbėjimu. Tačiau atlikti tyrimai byloja, jog šiandien mobilūs telefonai labiau vertinami dėl kitų funkcijų. Didžioji dalis respondentų, naudodamiesi išmaniaisiais telefonais (atsakymai išdėlioti mažėjimo tvarka):

 

  1. naršo internete;
  2. lankosi socialiniuose tinkluose;
  3. klausosi muzikos;
  4. žaidžia žaidimus;
  5. naudojasi skambinimo funkcija;
  6. naudojasi el.pašto programa;
  7. naudojasi SMS rašymo funkcija;
  8. žiūri internetinę televiziją ar filmus;
  9. filmų bei fotografuoja ir kt.

 

Žvelgiant į statistiką, stebina, jog mobilusis ryšys nėra pagrindinė telefono funkcija. Tačiau mobilūs telefonai išlieka pagrindinė komunikavimo priemone: galima ne tik skambinti ar rašyti trumpąją žinutę, bet naudotis internetinių pokalbių programomis, socialinėmis paskyromis ir kita

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *