Feromonai katėms. Ką svarbu žinoti?

Kaip ir žmonės taip ir šunys, bei katės dėl tam tikrų priežasčių gali jausti stresą. Gyvūnus ypač labai paveikia tokie dalykai, kaip gyvenamosios vietos pasikeitimas, naujas šeimos narys, erzinanti aplinka (pavyzdžiui, šunis gali erzinti kaimynų katinas ir atvirkščiai). Tokie ir kitokie faktoriai gali lemti gyvūno stresą, jis gali imti elgtis destruktyviau, nei įprastai, pradėti ženklinti namus, šlapintis ne vietoje, ir perdėtai loti, arba miauksėti.

Dauguma gyvūnų šeimininkų nenori savo gyvūnų šerti dideliais vaistų kiekiais, nes abejoja jų veiksmingumu. Ne visi vaistai daro stebuklus, o kur dar jų milžiniška kainą. Kai kurie vaistai gali net ir alergiją sukelti. Būtent todėl daug kas iš švelniakailius auginančių, nesiryžta taip rizikuoti. Feromonai katėms ir šunims – tai puiki alternatyva, kai vaistų nesinori, tačiau kąžką daryti reikia.

Pirmą kartą feromonai katėms pasirodė Jungtinėse Amerikos Valstijose, 2001 metais. Tada kilo labai didelis susidomėjimas ir buvo sukelta tikra revoliucija. Tačiau klausimų apie tai, kas tie feromonai ir kaip jie veikia nemažai kyla dar ir šiomis dienomis. Į tokius klausimus geriausiai galėtų atsakyti tik patyrę specialistai.

Feromonai – tai cheminis bendravimas tarp tam tikrų gyvūnų rūšių. Yra toks organas vomeronasalis, kuris randasi tarp nosies ir burnos. Jis tarsi „gaudo“ feromonus. Tam tikri feromonai yra laikomi raminančiais. Todėl jie gali sumažinti gyvūnų įtampą ir stresą, bei pagerinti sušvelnini jų elgesį visuomenėje ir su šeimos nariais namuose. Feromono produktai yra natūralūs gyvūnų feromonų imitatoriai. O juos galima vartoti įvairiais būdais, priklausomai nuo to, kokius įsigijote. Dabar galima nusipirkti servetėlių pavidalu, apvadų pavidalu, purškiamus ir su difuzoriais. Visa tai priklauso nuo to, kaip yra patogiau Jums ir, žinoma, nuo gyvūno dydžio, bei dar kai kurių neesminių dalykų. Apie visa tai Jums plačiau visada galėtų papasakoti profesionalūs veterinarijos darbuotojai.cats-kitten-backgrounds-wallpapers

Primai kartą pagaminti ir į rinką paleisti feromonai katėms uvo skirti toms katėms, kurios per daug ženklino teritoriją, kur nereikia. Taip pat ir tais atvejais, kai katė elgdavosi agresyviai, akivaizdžiai už nieką šnypšdavo ant žmonių. Tačiau šiaip mokslininkai teigia, kad feromonai katėms tinka ir tokiais atvejais, kai kaitė per daug drąskosi, pavyzdžiui, gadina namuose baldų apmušalus. Taip pat jei padeda ir kai namines kates tenka ažkur vežti. Juk naminukės dažniausiai labai bijo išeiti iš namų, o ką jau kalbėti apie keliones automobiliu. Joms tai yra tikrai didelis stresas. Daugelis gyvūnų šeimininkų naudoja feromonus, kad padėtų savo mylimiems gyvūnams kovoti su nerimo jausmu ir stresu. Juk kai kuriems gyvūnams net ir vizitas pas veterinarą gali sukelti labai daug streso.

Šunims skirti feromonai dar gali padėti jiems kovoti su tokiomis baimėmis, kaip trukšmo (griaustinio, audros, fejerverų ir t.t). Tačiau šunims skirti feromonai vis dar nepadeda kovoti su šunų agresijos priepuoliais. Veterinarai taip pat įspėja, jog gyvūnų elgesio problemos, ypač staigūs pasikeitimai, gali būti ir dėl medicinių priežaščių. Todėl prieš įsigijant et kokius vaistus, ar feromonus, pirmiausia yra rekomenduojama apsilankyti pas gerą veterinarą, kuris galėtų patikrinti, ar gyvūnas niekuo neserga.

Buvo atlikta daug tyrimų ir nustatya, kad feromonai veikia ne visada, o tik tam tikromis aplinkybėmis. Kates šis gydymo būdas veikia geriau, o geriausiai padeda išvengti bereikalingo teritorijos žymėjimo ir draskymosi. Tačiau esminių problemų gali būtim kad kartais ir neišspręsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *