Vaizdo registratoriai mada ar poreikis

vaizdo registratoriaiKas dieną keliaujame automobiliu ir tai yra savotiška rizika, nes niekada negali žinoti, ar neįsivelsi į auto įvykį dėl kito vairuotojo kaltės arba savo neapdairumo, kuris gali atsirasti dėl nuovargio ar išsiblaškymo. Tada, kai reikia rasti kaltus keliuose, labai praverčia vaizdo registratoriai.

Pirkėjas dažnai apsigauna, nes nežino, kokie vaizdo registratoriai dirba kokybiškai. Iš esmės visi registratoriai gerai dirba dienos metu, tačiau naktį, tamsiu paros metu ar esant blogoms oro sąlygoms dalis registratorių savo darbo rezultatais netenkina. Perkant vaizdo registratorių įsitikinkite, kad jis fiksuoja ne mažiau nei 30 kadrų per sekundę, kitaip kelionės detalės nebus gerai matyti, kai automobiliai greičiau prasilenkia. Be to, kuo mažiau vaizdo registratorius turi lanksčiųjų dalių, tuo geriau. Tai garantuoja, kad važiuojant duobėtomis gatvėmis stabilus laikiklis pagerins vaizdo kokybę. Galimybė keisti filmavimo kampą, nors ir skamba kaip privalumas, bet suteikia tą patį minusą kaip prasta pritvirtinimo konstrukcija. Didžiausias vaizdo registratoriaus kokybės ženklas – tai jo jautrumas šviesai (LUX), tačiau šią informaciją prekybininkai retai pateikia. Kalbant apie tai, ar rinktis registratorių su ekranu ar be jo, tai yra tik vartotojo pasirinkimas, bet jokiu būdu ne registratoriaus kokybės, nes vaizdui atkurti yra kitų priemonių.

Bėda tik ta, kad vaizdo registratorių naudojimas nėra reglamentuotas įstatymais. Yra valstybių, kuriose vaizdo registratoriai yra privalomi, o Lietuvoje jie nors ir nedraudžiami, bet jų naudojimas įstatymais nėra įtvirtintas taip, kad vaizdo medžiaga teisme galiotų kaip įrodymas.

Dalis vairuotojų įrašinėja vaizdą savo malonumui, kad turėtų prisiminimą iš kelionių užsienyje arba dėl kitų priežasčių. Tai yra leistina, tačiau, neturėtų būti platinama internete. Vaizde matyti pravažiuojančių automobilių registracijos numeriai, pėstieji, todėl gali būti, kad vaizdo autorius sulauks pretenzijų dėl privatumo pažeidimo. Tai kas įrašoma, turėtų likti namuose arba būti ištrinama, kol vaizdo registratorių veiklą apibrėžiantys įstatymai bus pakeisti.

Vis dėlto, reikia pripažinti, kad vaizdo registratoriumi užfiksuoti eismo įvykiai gali padėti išspręsti konfliktą tarp dviejų vairuotojų ir teismo neprireiks. Policija laikosi tokios pozicijos, kad vaizdo registratoriai yra naudingi ir laiko juos drausmingumą keliuose didinančia priemone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *