Valgomojo stalai laukia ne tik valgytojų

valgomojo stalaiValgomojo stalai yra tarsi tų namų šeimininkų svetingumo ir vaišingumo simboliai. Nuo senų laikų tokie baldai, užtiesti puošnia staltiese, laukdavo svečių, o namai, kuriuose yra toks stalas, yra vertinantys ne tik skanų maistą, estetišką jo pateikimą, bet ir bendravimą.

Kiekvienam šeimininkui norisi, kad jo svetainėje apsilankiusieji būtų sužavėti šios erdvės patogumu, išskirtinumu ir originalumu. Dažniausiai neišdildomą įspūdį palieka baldai, stilingai priderinti prie bendro svetainės interjero bei išraiškingos detalės, sujungiančios viską į estetišką dermę. Jei ketinate svetainę rengti šiuolaikiškai, stenkitės kurti pagal savo asmeninį skonį, sumaniai, harmoningai ir stilingai sujungdami įvairaus stiliaus baldus bei detales. Taigi ir valgomojo stalai turėtų būti priderinti prie viso supančio interjero ir pagal stilių, ir pagal medžiagas, ir pagal spalvą.

Pagrindiniai svetainės grožio ir komforto kūrėjai – baldai. Šio kambario neįmanoma įsivaizduoti be valgomojo stalo, prie kurios susirenka šeimos nariai bei svečiai. Valgomojo stalai supančioje aplinkoje turėtų stilistiškai persipinti su likusiais baldais ir tapti interjero papildymu. Tačiau pirmiausia, žinoma, tokiame kambaryje turėtų būti pakankamai vietos, kad būtų galima pastatyti valgomojo stalą. Tiesa, baldų gamintojai stengiasi įtikti įvairiausių klientų poreikiams, todėl gamina valgomojo stalus ir mažesnėms svetainėms.

Šiandieninė stalų pasiūla yra be galo didelė, tad pasirinkti tinkamiausią sau gana sudėtinga. Svetainę papuošti itin dažnai nutariama stalu su stikliniu paviršiumi. Būtent jis suteikia prabangos efektą, interjere atrodo madingai .

Klasikinio stiliaus svetainėje patraukliausiai atrodys kvadratinės formos medžio masyvo valgomojo stalai. Tokie gaminiai pasižymi stiprumu ir ilgaamžiškumu. O štai rytietiškam stiliui rekomenduojamas žemas kvadratinis staliukas ar stalas – transformeris, galintis pavirsti į keletą skirtingų išraiškų. Valgomojo stalai su prailginimu suteiks galimybę didesnių švenčių proga prie šio baldo pasodinti žymiai didesnį kiekį svečių.  Mažesnis toks valgomojo stalas kasdien bus šeimos narių vakarieniavimo bei pokalbių apie kasdienybės rūpesčius ir džiaugsmus vieta, o prailgintas šis stalas bus puiki vieta šventiniams pasisėdėjimams.

Valgomojo stalai savo išvaizdaatrodo visiškai skirtingai priklausomai nuo to, iš kokios medžiagos jie yra pagaminti:

  • mediniai;
  • stikliniai;
  • MDF ar kitokios plokštės;
  • įvairūs (derinamos kelių rūšių medžiagos).

Valgomojo stalai neįsivaizduojami be tam tikrų priedų.  Pirmiausia – be kėdžių, kurios prie stalo turi derėti savo stiliumi. Dar vienas dažniausias šio svetainės baldo priedas – šviestuvas, kabantis virš valgomojo stalo. Kuo puošnesnis stalas, kuo iškilmingesne proga prie jo sėdama, tuo puošnesne staltiese jis tiesiamas. Taigi, valgomojo stalai visuomet įsivaizduojami su staltiese ar servetėlėmis, žvakide ar vaza, kurioje puikuojasi nuostabiausias gamtos kūrinys – gėlės.

Rinkdamiesi valgomojo stalą, atkreipkite dėmesį į jo formą, stilių, spalvą ir medžiagas. Pasirinkimą lemia ne tik kaina ir grožis, bet ir svetainės, kurioje puikuosis stalas, plotas, dominuojantis stilius bei individualus šeimininkų skonis. Valgomojo stalai gali būti įvairiausių formų: stačiakampio, kvadrato, ovalo, apskritimo.

Beje, labai svarbu, koks valgomojo stalui suteikiamas pogarantinis laikotarpis. Mat šiuolaikiniai baldų gamintojai ne visuomet siūlo aukščiausios kokybės gaminius, kurie po visai neilgo naudojimo laiko tampa neišvaizdžiais. Mat, neišsiaiškinus stalo savybių, net ir vazelė su gėlėmis, nuo kurių nukris rasos lašas, gali amžinam jį paversti nebegražiu, nes tiesiog stalo paviršius „bijos“ drėgmės.

O štai pasirenkant valgomojo stalus iš stiklo, reikėtų pasidomėti jo atsparumu. Kaip žinome, stiklas yra itin trapus, todėl toks stalo paviršius turėtų pasižymėti tvirtumu, atsparumu smūgiams ir įvairioms temperatūroms.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *