Vasarinė padanga ir tikimybė auto įvykio metu likti sveikam

vasarinė padangaAutomobilis veža ir veža mus ten, kur reikia bet kuriuo paros metu. Jis ištvermingas ir atlaiko daug kelionių, jei vairuotojas įdeda pastangų į jo priežiūrą. Padangos yra svarbus aspektas, nes jei jos dyla ne vienodai arba naudojamos ne tos, kurios turėtų būti, tai nieko gero automobiliui nežada… nebent būsimus remontus. Vasarinė padanga turi būti perkama šiltajam sezonui ir tas, kam susidėvėjo universalios padangos turėtų apsvarstyti variantą turiėti du sezoninių padangų komplektus. Vieną žiemai, kitą – vasarai. Vasarinė padanga yra sezoninės ir jau seniai yra specialistų įrodyta, kad vasarinė padanga visais atžvilgiai pranašesnė už universalią. Tai reiškia, kad garantuoja daugiau saugumo, kai automobilį reikia suvaldyti sudėtingesnėmis sąlygomis. Gal slidus kelias, gal dar kas… Visko pasitaiko ir iš anksto mes negalime numatyti, ar kelionės tikslą pasieksime. Kelionėje nelaimės tykoti gali ant kiekvieno kampo ir tik techniškai tvarkingas automobilis gali to išvengti. Saugus vairuotojas yra tas, kuris nepamiršta vos įsėdęs į automobilį prisisegti saugos diržą, kuris laiku pasikeičia padangas, keičia tepalus ir nepamiršta kitų automobiliui reikalingų paslaugų.

Vairuotojai turi žinoti, kad kai vasarinė padanga pakeičia žieminę, automobiliui reikalingas ne tik ratų montavimas, ratų balansavimas, bet gali reikėti ir važiuoklės balansavimo. Kai šios paslaugos atliktos, automobilio vairuotojas gali būti visiškai tikras, kad jo automobilio padangos nekels transporto priemonei jokio pavojaus. Vasarinė padanga po balansavimo dils vienodai, automobilis važinės stabiliai ir posūkiuose ir ant prastesnės kelio dangos. Didelė dalis auto įvykių įvyksta dėl viršyto greičio, o didelis greitis apsunkina automobilio valdymą. Tada padangos ir stabdžių sistema vaidina ne mažesnį vaidmenį nei vairuotojo reakcija. Jei vairuotojas blaivus, jo šansai išlikti gyvam didesni, bet jei jis apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, jau galite tokiam „kelių ereliui“ ieškoti karsto. Vairavimas išgėrus ir dar dideliu greičiu yra greitas kelias į anapilį. Policijos pareigūnai su tuo visiškai sutinka. Deja, neblaivių vairuotojų ir greitį viršijančių vairuotojų Lietuvoje netrūksta… Tada jų negelbėje anei vasarinė padanga, anei jokia kita, jei priešakyje jie nepastebi medžio, stulpo ar griovio ar kitų kliūčių. Statistika yra liūdna, avaringumas didelis ir jei vairuotojo nesustabdo raudonas šviesoforo signalas, tai apie kokias padangas čia gali eiti kalba? Gyvybes gelbsti blaivus šaltas protas, pasverta rizika, nors geriau kelyje iš viso nerizikuoti. O jei vasarinė padanga neišmontuojama atėjus žiemai, tai yra dar vienas scenarijus, kuriam gali būti ruošiamas karstas… Tai nėra gąsdinimas, tai realybė, su kuria pareigūnai susiduria, deja, per dažnai. Vairuotojai nepaiso savo saugumo dėl pačių kvailiausių motyvų, kurių protingam žmogui niekada neprireiks, nes kelyje jis elgsis apgalvotai. Kažkodėl žmonės vis dar neįsisąmonina, kad ir vasarinė padanga nepadės greičio viršijimo atžvilgiu. Kur gi jie taip lekia? Tik į duobę… Tai nėra logiškas mąstymas. Logiškai mąstantis žmogus geriau pavėluos nei nusisuks sprandą auto įvykio metu.

Vasarinė padanga gali būti perkama internetu. Tai būtų logiškas variantas, nes jis sutaupo vartotojo laiką, o pristatymas į namus tikrai yra patogus. Šį apsipirkimo būdą išbandė jau ne vienas vairuotojas ir visi sutiko, kad prekė realybėje atitiko kokybę, kuri buvo nurodyta prie padangos charakteristikos internete. Tai svarbus momentas, nes ne visos internetinės parduotuvės laiku atsinaujina, kai kurios nespėja arba nejaučia poreikio (kas yra kvaila) atnaujinti kainų internete… Tada klientas stebisi, kodėl parduotuvėje padangos brangesnės nei nurodyta internete. Kyla nesusipratimų, o jų priežastimi galima vadinti tik prekybininkus, kurie nesusitvarko internetinės parduotuvės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *