Visi „už“ ir „prieš“ apie tvoros segmentus

segmentines tvorosŽmonės turintys nuosavos žemės dažnai ieško atsakymų įvairiais informacijos kanalais dėl žemės aptvėrimo sąlygų. Pasirodo, kad yra tam tikri faktoriai, kurių negalima nuginčyti, dėl šios priežasties naudinga rinktis segmentinę tvorą, kuri turi daug privalumų.

Kaip ir kokią tvorą statyti? Segmentinę tvorą pravartu rinktis dėl patogaus ir lengvo būdo ja priderinti prie pastato išorės. Taip yra todėl, kad galima suprojektuoti skirtingus jos išvaizdos variantus. Pavyzdžiui, galima sukurti išlinkimus į išorę arba vidų, galima padaryti ovalias formas, kad tvoros paviršius tarsi banguotų. Dar galima parinkti norimą spalvą iš RAL spalvų paletės bei derinti tvoros stulpelių tankumą norint pasiekti atitinkamą šviesos pralaidumą. Visa tai smarkiai pagyvina bendrą vaizdą žvelgiant į pastatą iš toliau. Jei galvojate apie regztos ir virintos tvoros skirtumus, turėkite omenyje, kad regzta tvora yra atsparesnė mechaniniams pažeidimams, tačiau virinta – pigesnė ir greičiau įmontuojama. Segmentinę tvorą lyginant su medine tvora skirtumas yra tas, kad segmentinės virintos tvoros nereikalauja papildomos priežiūros.

Apžvelkime tai, ką dar reikia žinoti. Pirmiausia, jei tvora statoma ant sklypo ribos, šis klausimas būtinai turi būti su gretimo sklypo savininku. Tvoros aukštis negali viršyti 180 cm, kitu atveju reikia pasirūpinti savivaldybės leidimu. Norėdami to išvengti žmonės atitraukia savo tvorą vienu metru toliau nuo minėtos ribos ir tada nebegalioja jokie kaimynų prieštaravimai. Dar kartą primename, svarbus faktorius yra tvoros pralaidumas šviesai, ypač rytinėje pusėje. Kadangi segmentinė tvora turi aukštą procentinį kiaurėtumą, ji yra geras kompromisas, kai kaimynai nelabai nori tvoros ant sklypo ribos. Būtent nuo tvoros skylėtumo priklauso jos šešėlio ryškumas, o kaimynams tai rūpi dėl augmenijos arba estetinių aspektų. Patariame nemontuoti tvoros žiemą, nes duobių kasimo darbus apsunkins žemės įšalas, o betonuojant gali patekti sniego ar ledo. Po žiemos stulpeliai gali imti judėti ir darbo rezultatas nebeatrodys taip, kaip iš pradžių. Vadinasi, pasirinktas metų laikas svarbus, tačiau įmanoma statyti bet kuriuo sezonu.

Perskaitę informaciją ir radę tai, ko ieškojote, sužinoję tvoros statymo ypatumus bei tvorų rūšių subtilybes, galite imtis veiksmų ir savo idėjas realizuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *