Socialiniai tinklai yra kupini įspūdingų nuotraukų, kuriose influenceriai demonstruoja savo idealų gyvenimą, puikų stilių ir nepriekaištingas kūno formas. Tačiau ar kada nors susimąstėte – ar jų kūnas natūralus? Ar tai apskritai svarbu? Plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas pabrėžia, kad ši diskusija turėtų būti nukreipta ne į kritiką, o į supratimą, jog kiekvienas žmogus turi teisę rinktis, kaip atrodyti.
Natūralu ar patobulinta?
Influencerių įtaka šiandien neįtikėtinai stipri. Jų estetikos standartai dažnai tampa siekiamybe daugybei jų sekėjų. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad nuotraukos socialiniuose tinkluose dažnai apdorojamos, o jų išvaizda kartais patobulinta ne tik kosmetikos, bet ir chirurginių procedūrų pagalba. Ir krūtų didinimas Lietuvoje – dažna operacija.
„Visuomenėje vis dar gaji klaidinga nuomonė, kad plastinės operacijos atspindi žmogaus nesaugumą arba pastangas prisitaikyti prie primestų standartų. Tačiau daugeliu atvejų tai yra asmeninis sprendimas, kuris skatina pasitikėjimo savimi. Jei influenceris jaučiasi gerai po tokių pokyčių, tai tampa jų pasirinkimo ir gyvenimo dalimi“, – sako Vytautas Jankūnas.
Kodėl tai nesvarbu?
Svarbiausias klausimas – ar jų išvaizda yra priežastis juos vertinti kitaip? Įvaizdžio formavimas yra kiekvieno influencerių darbo dalis. Tai, ką jie pasirenka rodyti, yra asmeninė jų teisė. Toks jų kūno ar estetikos pasirinkimas neturėtų daryti įtakos jų vertei kaip kūrėjams ar asmenybėms.
„Daug moterų ateina į konsultacijas įkvėptos influencerių, tačiau galiausiai pasirenka tai, kas geriausiai atspindi jų asmenybę. Plastinė chirurgija nėra bandymas kopijuoti kitus – tai būdas sustiprinti savo autentiškumą. Tad ar influencerio krūtinė yra natūrali, neturi reikšmės – svarbu, kaip jis perteikia save savo auditorijai“, – pastebi chirurgas.
Nuomonės formavimas – atsakomybė
Influenceriai turėtų būti sąmoningi ir atsakingai elgtis su savo sekėjų lūkesčiais. Atvirumas apie patirtas procedūras galėtų padėti sumažinti spaudimą kitiems siekti „natūralios“ tobulybės.
„Skatinčiau žinomus žmones būti atviresnius apie savo pasirinkimus. Tai padeda sukurti sveikesnį požiūrį į kūno estetiką ir mažina nerealių lūkesčių naštą. Estetika nėra griežtas standartas – ji labai individuali“, – teigia V. Jankūnas.