Kriptovaliutų teikiami privalumai

Per keletą paskutinių metų terminas kriptovaliutos labai stipriai išaugo. Lygiai taip pat, kaip ir žmonių susidomėjimas visa šia rinka. Iš pradžių kriptovaliutų rinka atrodė mažai pažįstama ir netgi bauginanti. Bet juk tai paprasčiausiai galime sulyginti su tuo, kaip ir visiems senovėje atrodo baugios banko kreditinės kortelės. Jeigu Jūs esate dar tik pradedantysis kriptovalutų investuotojas – tikriausiai girdėjote tik tokias valiutas, kaip bitcoin ar ethereum – tačiau Jums reikėtų žinoti, kad tai tik pagrindinės ir didžiausios kriptovaliutos. Prekyba kriptovaliuta yra labai plati sritis ir čia yra daug daugiau kriptovaliutų. Šį kartą kviečiame Jus įsitraukti į diskusiją, kaip kriptovaliutos gali mums padėti ir kokius privalumus jos suteikia?

Visų pirma, bitcoin ir dauguma kitų kriptovaliutų yra apsaugotos nuo sukčiavimo. Jos yra skaitmeninės, todėl joks siuntėjas jų negali suklastoti (kaip, kad popierinių pinigų). Taip pat prekyba kriptovaliuta ir kriptovaliutos suteikia mums greitą ir neatidėliotiną atsiskaitymą. Nekilnojamojo turto pirkimas paprastai apima kai kurias trečiąsias šalis (advokatus, notarus ir kita), o vėlavimas mokant mokesčius yra labai dažnai reiškinys. Daugeliu atžvilgių bitcoin ir blockchain yra tarsi didelė nuosavybės teisių duomenų bazėje. Bitcoin sutartys gali būti sukurtos ir įgyvendinamos siekiant pašalinti arba pridėti trečiųjų šalių patvirtinimus, nuorodą į tam tikrus išorinius faktus arba būti užpildyti ateityje ar kuriu nors kitu Jums tinkamu laiku. Tokiu būdu galima patogiai susekti tam tikrą išlaidų ir laiko dalį, reikalingą tradiciniam turto perpardavimui užbaigti.

Mažesni mokesčiai – dar vienas privalumas, kurį mums suteikia bitcoin ir kits kriptovaliutos. Paprastai šių valiutų keitimo mokesčiai tai nėra sandorio mokesčiai, nes kasėjams yra kompensuojamas tinklas. Paparstai tariant nėra jokio bitcoin sandorio mokesčio ir visi tikisi, kad dauguma vartotojų įsitraukia į trečiosios šalies tarnybą, kurdami ir prižiūrėdami savo kriptovaliutų pinigines. Šios paslaugos veikia kaip „Paypal“ sistema grynaisiais ar kredito kortelėmis. Čia yra teikiama internetinė keitimo sistema, ir todėl gali už tai imti mokesčius. Įdomu pasakyti yra tai, kad „Paypal“ vis dar nesuteikia galimybės atsiskaitinėti kriptovaliutomis.

Tapatybės vagystė – kitas punktas dėl ko kartais Jums gali labai pakenkti paprastoji banko mokėjimo kortelė.  Kai Jūs pateikiate prekybininkui savo kreditinę kortelę, suteikiate jam galimybę naudotis visa Jūsų kredito linija, net jei sandoris ir yra nedidelis. Retkarčiais mūsų visuomenėje vis dar pasitaiko tokių baisių atvejų, kai parduotuvė inicijuoja mokėjimą ir pasisavina nurodytą sumą iš Jūsų sąskaitos. O štai kriptovaliutos naudoja visai kitokį mechanizmą, kuris leidžia savininkui išsiųsti tiksliai to, ko reikia pardavėjui ar gavėjui, be jokios papildomos informacijos.

Decentralizacija – tai dar vienas privalumas, kurį mums gali suteikti bitcoin ir kriptovaliutos. Šis pasaulinis kompiuterių tinklas naudoja blockchain technologiją ir gali bendrai valdyti duomenų bazę, kurioje įrašomos bitcoin operacijos. Tai reiškia, kad kiekvieną kriptovaliutą valdo jos tinklas, o ne viena centrinė institucija. Decentralizacija reiškia, kad tinklas veikia nuo vartotojo iki vartotojo (arba tarpusavio sąsajos). Jau yra pradėtos tyrinėti masinės bendradarbiavimo formos.

Čia mes pateikėme vos kelis privalumus, kuriuos mums gali suteikti kriptovaliutos ar prekyba kriptovaliuta. Tiesa yra ta, kad visa ši rinka suteikia mums begalę privalumų, tereikia mokėti jais laiku pasinaudoti. Jeigu Jums kyla ta tikrų klausimų – mes visada kviečiame Jus pasikonsultuoti su kriptovaliutų rinkos ekspertais. Beje jų Lietuvoje taip pat labai daugėja – tad neapsigaukite ir sėkmės Jūsų tolimesnėse investicijose.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *