Namo šiltinimas

namo šiltinimasNamo šiltinimo specialistai rekomenduoja apsisprendusiems šiltinti savo būstą gyventojams neužsiimti vienos iš atskirų pastato dalių šiltinimu. Siekiant namuose pageidaujamo šilumos kiekio, svarbu tuo pačiu metu apšiltinti visus konstrukcinius namo elementus: pamatus, sienas, stogą bei fasadą. Didžiausias namo šiltinimo tikslas – maksimalus šilumos taupymas, o jo siekiant, verta paskaičiuoti šiluminę varžą.

Apšiltinti namai ne tik puikiai sulaiko šilumą šaltuoju metų laiku, bet ir padeda gyventojams spręsti daugiau problemų visais metų laikais.

  • Apšiltintas namas karštomis vasaros dienomis į patalpas nepraleidžia tvankaus oro, todėl patalpose išlieka gaivu. Todėl apšiltinus, arba „kvėpuojančiomis“ šiltinimo medžiagomis izoliavus visas namo dalis, neprireiks vėdinimo sistemos.
  • Apšiltinus namą turėtų žymiai pagerėti garso izoliacija, ir į vidų ženkliai mažiau patekti iš lauko sklindančio triukšmo.
  • Kai kurios namo šiltinimo medžiagos pasižymi nedegumu, todėl net gaisro atveju jos izoliuotų patalpą nuo ugnies ir neužsiliepsnotų, o blogiausiu atveju tik rusentų.

Pasirinkti reikiamas šiltinimo medžiagas siekiant visų šių tikslų nėra lengva, todėl siūlome konsultuotis su specialistais ir pasidomėti, kuri šiltinimo medžiaga labiausiai tinka konkrečiu atveju. Kuo šiltinimo medžiagos tankis yra mažesnis, tuo patikimiau ji izoliuoja šilumą.

Svarbiausias namo šiltinimo uždavinys jo šeimininkams – pasirinkti kompetetingus, patyrusius šiltinimo specialistus, kurie ne tik profesionaliai bei atsakingai pakonsultuotų visais šiltinimo klausimais, bet ir nepriekaištingai atliktų savo darbą patys. Prieš pasirenkant patikimą šiltinimo įmonę tikslinga pasidomėti, keliems metams įmonė suteikia šiltinimo medžiagoms bei savo darbams garantiją. Kuo šiltinimo darbų ir medžiagų garantijos laikotarpis ilgesnis, tuo, tikėtina, namo šiltinimo darbai bus kokybiškesni.

Pamatų šiltinimas

Pamatai, – namo pagrindas, -gali būti šiltinami ekovata, poliuretanu, polistirenu. Pamatų šiltinimo metu labai svarbu tinkamai sujungti šiltinimo medžiagų sluoksnius, nes priešingu atveju pro susidariusius tarpus iš lauko į vidų gali veržtis drėgmė ir šaltis.

Fasado šiltinimas

Fasadas, – tarsi reprezentacinė namo dalis, todėl svarbu, kad ta dalis, -namo išorė, – būtų kuo gražesnė, nes ji praktiškai sąlygoja viso pastato estetinę išvaizdą. Tačiau fasadas turi būti ne tik tinkamai apipavidalintas estetiškai, bet ir kokybiškai apšiltintas. Nes būtent nuo namo šiltinimo darbų kokybės priklauso gyventojų savijauta, – jiems savo namuose gyventi bus jauku ir šilta ar teks nuolat kalenti dantimis ir ieškotis kuo šiltesnių drabužių.

Namo fasadas šiltinamas kokybiškomis izoliavimo medžiagomis:

  • ekovata,
  • poliuretanu,
  • polistireno plokštėmis,
  • termoputomis.

Šiltinimo medžiagos parenkamos atsižvelgus į planuojamą apdailą, nes ne visos šiltinimo medžiagos tinka viskam. Pvz., kas tinka medžio paviršiui, nebūtinai tiks tinkuotiems fasadams.

Sienų šiltinimas

Namo, kaip ir bet kurio pastato, sienosgali būti šiltinamos iš vidaus arba iš išorės.

Iš vidaus sienos apšiltinamos, kai namas pastatytas visiškai neseniai, ir vengiama sugadinti jo apdailą, o ypač – jei sienos apkaltos dailylentėmis arba tinkuotos. Viduje galima šiltinti ir senų daugiabučių sienas, kai nesiruošiama atnaujinti (renovuoti) viso namo, tačiau atskirų butų gyventojų netenkina nuolatinis šaltis namuose. Tačiau toks namo šiltinimas turi ir minusą – dėl šiltinamo, nors ir nestoro, medžiagų sluoksnio šiek tiek sumažėja buto erdvė. (daugiau…)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *