Žaliuzių Kaune priežiūra

Žaliuzes Kaune montuojantys darbuotojai įsitikinę, kad jos tarnaus ilgai, jei kruopščiai ir teisingai jas prižiūrėsite. Kartas nuo karto žaliuzes teks skalbti, valyti ar siurbti siurbliu. Jas galima valyti specialiais plokštelėms valyti skirtais šepetėliais.

 

Jokių specialių priežiūros priemonių nereikia metalinėms, plastikinėms ir medinėms žaliuzėms. Jas tiesiog nuvalo arba siurbia siurbliu, o valiklius naudoja tik tuomet, kai žaliuzės labai smarkiai susipurvina. Purvą ir dulkes nuo metalinių bei plastikinių žaliuzių nesunkiai pašalinsite paprasčiausia šluoste, sudrėkinta vandenyje, į kurį įpilta skalbimo miltelių ar šampūno. Lengviausias dulkių valymo būdas yra išsiurbimas dulkių siurbliu, uždėjus antgalį su šepetėliu. Prieš siurbdami, žaliuzes pilnai ištieskite ir uždarykite, tada juosteles apverskite kita kryptimi ir vėl išsiurbkite. Dėmes nuo žaliuzių galite lengvai pašalinti minkštu trintuku.

Aliuminio nepatariama plauti priemonėmis, kurių sudėtyje yra abrazyvų. Metalines žaliuzių dalis nuvalykite šepetėliu, po to valikliu suvilgyta šluostele. Atsargiai plaukite metalines karnizo detales – žiūrėkite, kad į jas nepatektų vandens.

Geriausias būdas, anot žaliuzių Kaune gamintojų, valyti dulkes nuo žaliuzių: nuleiskite jas, tada nuvalykite sena antistatine servetėle – tai sukurs antistatinį lauką ir dulkės nebesikaups.

Dulkes nuo medinių ar bambukinių žaliuzių geriausia nusiurbti dulkių siurbliu ar nušluoti minkštu šepetėliu, po to nuvalyti jas vos drėgnu skudurėliu. Valydami medines ar bambukines žaliuzes geriau nenaudokite šveitiklių – jie gali pažeisti viršutinį medžiagos sluoksnį. Reikėtų saugoti, kad vandens nepatektų ant lentelių nupjovimo vietų: ant lentelių galų bei į skylutes, per kurias pervertos virvelės.

Medžiagines žaliuzes patariama plauti kartą per metus. Nukabinkite žaliuzes nuo bėgelių, išimkite iš jų visas plastikines detales, susukite juostas į rutulį (kiekvieną atskirai), apriškite jas marliniu audiniu ir pamerkite į muiluotą vandenį. Kol žaliuzės „maudosi”, nuvalykite visus metalinius ir plastikinius mechanizmus. Tuomet ištraukite švarias juostas iš vandens, lengvai nusausinkite (netrinkite ir negręžkite) ir kabinkite į vietą. Jei atsirado dėmė, prireiks natūralaus dėmių valiklio. Jeigu nenorite, kad plisuotos žaliuzės būtų valomos sausu cheminiu būdu, tai pakaks tik perbraukti sausa šluoste. Plisuotoms žaliuzėms bei pagamintoms iš stiklo audinio rekomenduojamas tik sausas cheminis valymas.

Praktinis patarimas: kad žaliuzės neapdulkėtų ir gražiau blizgėtų, reikia 1 kartą per metus jas patrinti baltuoju vašku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *