Koks geriausias žoliapjovės paruošimas sezonui?

žoliapjovės

Artėja pavasaris ir besikeičiantys orai vis dažniau primena apie tuoj pečius užgriūvančius kiemo ir sodo darbus. Vienas pirmųjų – vejos pjovimas. Pirmąją žolę tenka pjauti labai greitai, vos spėjus nutirpti sniegui, tad geriausiai šiam darbui pasiruošti iš anksto. Pirmiausia, kuo reikia pasirūpinti, tai žoliapjovės paruošimas. Norint, kad ji dirbtų tinkamai ir sezonas prasidėtų lengvai, naudinga pasirūpinti tinkamu žoliapjovės paruošimu darbui. Tai ne taip ir sunku, jei žinote, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

  • Pripildykite baką. Jeigu žinote, kad žoliapjove žiemos metu reikia laikyti tinkamai apruoštą nedarbui, tuomet Jūsų žoliapjovės benzino bakas bus tuščias dėl saugumo. Pradedant naujus darbus ne pro šalį patikrinti, ar bake niekas neapsigyveno ir pripildyti jį kuru, taip paruošiant žoliapjovę naujiems prasidedančio sezono darbams.
  • Pagaląsite. Prieš naują darbų sezoną būtinai pasirūpinkite tinkama darbo eiga. Po žiemos miego ne pro šalį atnaujinti žoliapjovės peilių aštrumą. Tam reikės pasirūpinti specialiu galąstuvu ir keliai skitais įrankiais. Geriausiai galąsti žoliapjovę pagal tam tikrą vadovą arba apsirūpinti, kad peilius pagaląstų su tuo dirbantis žmogus. Atlikę šį darbą žinosite, jog žolės pjovimo darbai eisis gerokai paprasčiau ir greičiau.
  • Atnaujinkite alyvą. Stihl atstovai teigia, kad Dar vienas labai svarbus darbas, kurį privalu atlikti prieš imantis naujų darbų sode ar kieme, tai reikėtų pasirūpinti, kad žoliapjovės viduje būtų nauja, pakeista alyva. Alyva yra labai svarbi žoliapjovės darbui, todėl ja reikia rūpintis labai atsakingai. Atminkite, jog nuo jos priklauso viso variklio darbas, todėl nenaudokite prastos ar Jūsų aparatui netinkančios alyvos. Geriausiai vadovautis rekomendacijomis, kurios, ko gero, parašytos ant žoliapjovės naudojimo instrukcijos. Ten bus ne tik papasakota, kaip keisti alyvą, bet ir nurodyta Jūsų aparatui tinkanti alyvos rūšis. Pakeitę alyvą, būtinai pamatuokite jos lygį, kad įsitikintumėte, jog alyvos ne per daug ir ne per mažai.
  • Išvalykite oro filtrą. Dar viena žoliapjovėje esanti detalė, kuria būtina pasirūpinti – oro filtras. Prieš kiekvieną naują sezoną jį būtinai reikėtų išvalyti. Filtre dažniausiai likę nešvarumai trukdys naujiems darbams, o atliekant patikrinimą ir pasiruošimą darbams, išvalyti filtrą tiesiog būtiną. Tai geriausiai daryti oro srautu, kurį sukurti padės kompresorius. Atsargiai nuvalykite nuo filtro visus nešvarumus ir galėsite imtis darbų. Jei išvalyti nepavyksta, kreipkitės į žoliapjovių specialistus, kurie padės filtrą pakeisti nauju.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *