Alkoholio detoksikacijos ir reabilitacijos programos: ką žinoti

Kiekvienas žmogus turi skirtingus poreikius, kai kalbama apie alkoholio vartojimo sutrikimo gydymą – būklę, kurią galima diagnozuoti, kai alkoholio vartojimas yra problemiškas ir sukelia didelių kančių. Būklė gali būti nuo lengvos iki sunkios, priklausomai nuo to, kiek simptomų turite. Priežiūra, kurios jums reikės, iš dalies priklauso nuo to, kur jūs patenkate į šį diapazoną.

Kai kurie alkoholio vartojimo sutrikimu sergantys žmonės tampa priklausomi nuo alkoholio ir staiga nustoja gerti, jiems pasireiškia abstinencijos simptomai. Nutraukimo gerti alkoholį padariniai jūsų kūnui ir protui gali būti nemalonūs ir pavojingi. Tada padėti gali detoksikacija.

Kas yra detoksikacija?

Vien tik detoksikacija nėra gydymas, bet tai pirmas žingsnis siekiant pasveikti žmonėms, kurie priklausomi nuo alkoholio. Sužinokite daugiau: Kodėl verta pradėti nuo detoksikacijos, kad atsigautumėte nuo alkoholio.

Kai žmogus, turintis priklausomybę nuo alkoholio, staiga nustoja gerti, paprastai per 6–24 valandas po paskutinio gėrimo, jam gali pasireikšti abstinencijos simptomai. Tai gali prasidėti, kol jų kraujyje vis dar yra alkoholio.

Vieniems abstinencijos simptomai yra lengvi, o kitiems – daug sunkesni. Jūs gali pasireikšti:

 • Nerimas
 • Delirium tremens (DT) – gyvybei pavojinga problema, dėl kurios galite būti neramūs, nusiminusi ir sumišę bei sukelti karščiavimą, haliucinacijas ir traukulius.
 • Depresija
 • Haliucinacijos, kai matote ar girdite dalykus, kurių nėra
 • Problemos su miegu
 • Drebulys, ypač rankose
 • Nestabilūs kraujospūdžio ir širdies ritmo pokyčiai
 • Prakaitavimas
 • Pykinimas ir vėmimas

Ar man reikia Detox programos?

Jei jums reikia alkoholio, kad jūsų kūnas jaustųsi normaliai, greičiausiai jums reikės pagalbos. Išgyventi detoksikaciją nėra tik valios reikalas, o sustabdyti „šaltą kalakutą“ be bent jau medicininės pagalbos niekada nerekomenduojama. Kai kuriais atvejais pasitraukimas gali kelti pavojų jūsų gyvybei. Net jei tai nėra taip rimta, tai vis tiek yra didelis iššūkis.

Programa suteikia jums pagalbą, padėsiančią jums išsiimti. Tai dažnai apima vaistus, padedančius palengvinti simptomus, taip pat medicininės ir psichinės sveikatos priežiūrą.

Kas nutinka detoksikacijos metu?

Paprastai galite tikėtis, kad į detoksikacijos programą bus įtraukti šie pagrindiniai dalykai:

 • Priėmimo egzaminas, kad detoksikacijos komanda pamatytų, kokios pagalbos jums reikės. Galite atlikti kraujo tyrimą, pasikalbėti apie savo sveikatą ir gėrimo istoriją bei atlikti tyrimus, kad patikrintumėte savo fizinę ir psichinę sveikatą.
 • Detox pagalba, kuri gali apimti vaistus nuo abstinencijos simptomų ir kitų iškylančių problemų priežiūra. Tikslas yra padėti jums atsigauti psichiškai ir fiziškai. Šio proceso metu galite reguliariai tikrinti temperatūrą, kraujospūdį, širdies ritmą ir kvėpavimą. Pradėkite gydytis, kad išmoktumėte atsikratyti priklausomybės.

Programų tipai

Kai galvojate apie detoksikacijos programas, tai padeda žvelgti žingsnį į priekį reabilitacijos link. Taip yra todėl, kad jums taip pat reikės gydymo, kad atsikratytumėte priklausomybės, o kai kurios programos derina tai.

Dvi pagrindinės detoksikacijos programų parinktys yra šios:

 • Stacionaro, kur gyvenate ligoninėje, detoksikacijos klinikoje ar reabilitacijos centre proceso metu. Visą parą jumis rūpinasi specialistai, kad jums padėtų.
 • Ambulatorinis gydymas, kur gydosi per dieną, bet gyvenama namuose. Tai gali būti taip paprasta, kaip reguliariai lankytis pas sveikatos priežiūros specialistą, kad gautumėte vaistų.

Stacionare paprastai siūlo daugiau paslaugų, tačiau jos paprastai kainuoja daugiau. Ambulatorinis gydymas yra pigesnis pasirinkimas, kuris paprastai yra saugus ir veiksmingas žmonėms, turintiems lengvą ar vidutinio sunkumo alkoholio abstinenciją. Tai geriausiai veikia, jei jūsų fizinė ir psichinė sveikata yra gera, jūsų namai yra stabilūs, jūs turite palaikymą namuose ir neturite ilgos alkoholio vartojimo problemų.

Reabilitacijos programos gali apimti įvairias paslaugas nuo medicininės priežiūros ir konsultavimo iki gyvenimo įgūdžių ugdymo ir padėti išvengti atkryčio.

Jūsų simptomai gali trukti savaitę ar ilgiau, paprastai blogiausi pasireiškia per 24–72 valandas. Labiau tikėtina, kad laikysitės detoksikacijos programos, kai turėsite daugiau pagalbos.

 

Išblaivinimo paslaugos: detoksas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *