Baidarių nuoma vasarai ir baidarių maršrutai pradedantiesiems

baidaresPlanuodami vasaros atostogas, turėtumėte įvertinti vandens turizmo privalumus. Baidarių nuoma – puikus sprendimas tiek aktyvias pramogas mėgstantiems draugams, tiek apie ramias atostogas svajojančiai šeimai. Be to, galėdami rinktis iš itin plačios maršrutų pasiūlos, nesunkiai atrasite tai, kas atitiks visus jūsų lūkesčius.

Sparčiai auganti baidarių pasiūla užtikrina geras nuomos kainas ir leidžia rinktis iš itin didelės kelionių pasiūlos. Tiesa, prieš priimdami galutinį sprendimą dėl vieno ar kito maršruto, visų pirma turėtumėte racionaliai įvertinti kelis esminius faktorius. Pirmiausia turite pagalvoti apie savo fizines galimybes ir pasirengimą. Jei šioje srityje esate naujokai ir niekuomet anksčiau neplaukėte baidarėmis, rinkitės tiesesnius ir lengvesnius vandens kelius, kadangi sudėtingi maršrutai jus ne tik išvargins, bet ir išgąsdins. Tiesius upių kelius rekomenduojama rinktis ir šeimoms, plaukiančioms su mažais vaikais – taip išvengsite streso ir būsite visiškai tikri dėl savo mažųjų saugumo. Jei jau ne kartą plaukėte baidarėmis arba mėgstate iššūkius ir nebijote fizinio darbo, galite rinktis ir kiek sudėtingesnius maršrutus, vingiuotus ir sunkiau perplaukiamus upės kelius – šie pareikalaus ne tik intensyvaus irklavimo, bet ir fizinio aktyvumo – turėsite lipti iš baidarių, tempti jas sekluma ar nešti per nugriuvusių medžių šakas.

Baidarių nuoma neatsiejama nuo išskirtinio kraštovaizdžio ir natūralios gamtos grožio, todėl rinkdamiesi maršrutą, pasidomėkite, ar plaukdami atrasite kažką naujo – daugelis vandens kelių driekiasi per dailius draustinius, aukštus pušynus, įspūdingus skardžius ir skaidrius ežerus. Dar vienas aspektas – stovyklavietės ir nakvynės vietos. Minėtasis kriterijus atliks itin svarbų vaidmenį tuo atveju, jei ketinate gamtoje praleisti naktį, išsikepti šašlykus ar tiesiog smagiai leisti laiką prie laužo. Pasikalbėkite su baidarių nuomotojais ir pasidomėkite, kokiose stovyklavietėse galėtumėte pasistatyti palapines ir pernakvoti. Jei vertinate patogumą, siūlome rinktis jaukius nakvynės namukus ar karštas pirtis.

Galiausiai, labai svarbu pagalvoti ir apie metų laiką, kurį pasirinksite baidarių nuomai. Nepamirškite, kad kai kurie baidarių maršrutai nėra pritaikyti vasaros sezonui, t. y. kai kurios upės vasarą nusėda. Baidares galite nuomotis visais metų laikais, tačiau naujokams rekomenduojama rinktis vasarą – tai gražiausias metas, leidžiantis susipažinti su plaukimo baidarėmis privalumais. Vasaros plaukimai nereikalauja ypatingo pasiruošimo ar specialios aprangos. Jums nereikės jaudintis dėl šaltų vandens purslų ar nemalonaus braidymo upėje. Priešingai – šis plaukimas dovanos jums daug gerų įspūdžių ir padės pamiršti kasdienius rūpesčius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *