apšiltinkime savo sienų oro tarpus

Priežasčių kodėl namuose nukrenta temperatūra gali būti ne viena, tai bloga šiltinimo sistema, tarpai sienose, skersvėjai. Tačiau viena iš populiariausių priežasčių yra blogai apšildytos sienos ir jose esantys oro tarpai. Sienos užima patį didžiausią plotą patalpose ir yra šilumos praradimo šaltinis. Sienų oro tarpo šiltinimas gali padėti sumažinti šilumos praradimo kiekį net 30-70 procentų. Šiuolaikiškos fasadinės medžiagos yra siūlomos įvairios konstrukcijoms ir architektūriniams sprendimams, taip pat ir statant namus. Dažniausiai, kai yra atliekamas oro tarpų apšiltinimas yra naudojamos tokios medžiagos, kurios gali užpildyti net sunkiai pasiekiamus tarpus, tačiau yra būtina tinkamai padaryti pamatų ventiliavimo sistemą. Ir jei su pamatų išvaizda užsakovai gali susitvarkyti patys, pasirinkus tinkamą spalvą ir faktūrą, tokiu atveju su šiltinimo klausimais reikia viską išsiaiškinti labiau. Kiekvienas namo šiltinimo sluoksnis turi atlikti savo funkcijas ir tuo pačiu neturi pakenkti kitų sluoksnių darbui. Šiltinimui naudojama medžiaga turi maksimaliai efektyviai išlaikyti šilumą patalpoje. Taip pat turi atlikti hidro izoliacijos funkciją, turi apsaugoti šiltinimo medžiagą ir sieną nuo drėgmės ir sunaikinimo. Turi būti apsaugomi visi esami sluoksniai, nuo saulės, lietaus, mechaninių krūvių na ir žinoma turi džiuginti jūsų pačių akis. Tam, kad būtų atliktos šilumą izoliuojančios funkcijos turi būti naudojamos kokybiškos šiltinimo medžiagos. Būtent tada bus pasiektas maksimalus efektas.

            Kai yra atliekamas sienų oro tarpo šiltinimas yra užtikrinamas maksimaliai efektyvus namų apšildymas, galimybė namuose sulaikyti pakankamai šilumos. Jūsų namuose bus sugeriamas minimalus drėgmės kiekis, nesusidarys kondensatas. Jei jūsų namuose nebus tinkamai atliktas oro tarpų šiltinimas pamatysite kaip šalta jums bus gyventi, nebus jaukumo. Kai yra atliekami šiltinimo darbai yra užtikrinamas vientisas ir sandarus šiltinimo sluoksnis. Tačiau tikrai ne visos šiltinimo metu naudojamos medžiagos gali užtikrint paminėtas savybes. Nekokybiškos medžiagos gali praleisti labai daug vandens garų, pradeda kaupti kondensatą medžiagos viduje ir atitinkamai pakenkia jūsų namo šiltinimo savybėms. Taip pat medžiagos gali būti labai netvirtos, jos negali priimti išorinio krūvio. Todėl visi elementai yra tvirtinami tiesiogiai prie sienos. Šiltinimo metu naudojamos medžiagos visada turi būti ekologiškos ir sugebančios kvėpuoti. Taigi kokią medžiagą šiltinimui geriau pasirinkti? Kalbant apie kokybę viena iš geriausių medžiagų yra putų polistirolas, kuris gali suteikti visas reikiamas savybes. Kai nuolat auga šilumą izoliuojančių medžiagų kaina ir reikalavimai keliami šiltinimo medžiagoms tai padeda racionaliai pasirinkti tinkamą sprendimą.

            Taigi nuo ko priklauso sienų oro tarpo šiltinimas ir medžiagų kainos, kurios yra naudojamos šių darbų metu? Galutinė kaina priklauso nuo to kokią šiltinimo medžiagą jūs pasirinksite, nuo to kokios rūšies yra namo pamatai ir koks yra pastato architektūrinis sudėtingumas. Kai yra apskaičiuojama kiek šiltinimo medžiagos reikės yra būtina atsižvelgti į energijos efektyvumą, taip pat reikia įvertinti kokio storio medžiagos bus naudojamos. Išorinės sienos palyginus su kitomis namo konstrukcijos turi pakankamai nedidelį paviršiaus plotą. Būtent išorinės sienos yra šilumos praradimo šaltinis, kadangi jos turi oro tarpus. Kai yra atliekamas gyvenamų namų šiltinimas labai svarbų vaidmenį atlieka patogus mikroklimatas, kuris bus jūsų namuose ir padės išspręsti energijos taupymo klausimą. Sienų oro tarpo šiltinimas numato, kad namas bus apšildytas iš išorės. Jei anksčiau namo šiltinimas buvo vykdomas padidinant sienų storį tokiu atveju dabar jau atsirado ir kiti sprendimai, kurie padeda  apšildyti namus ir nenuvils nei vieno namo savininko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *