Patarimai, renkantis ekologišką kosmetiką

Šiuo metu daugelis žmonių yra susidomėję savo gyvensenos keitimu iš esmės: sportas, sveikas maistas, joga, kvėpavimo pratimai, cheminių produktų atsisakymas, natūralus grožis, kurį padeda susikurti ekologiška kosmetika ir kita. Juk mes tikrai nenorime savo kūnui naudoti tokių cheminių junginių, kurie gali skatinti susirgti vėžiu. Taip pat mes nenorime naudoti gaminių, kurie yra testuojami su gyvūnais.

Gera naujiena ta, kad natūrali kosmetika ir kiti ekologiški gaminiai yra vis plačiau prieinami rinkoje. Susipažinkite su patarimais, kurie pravers, renkantis ekologišką kosmetiką:

  1. Nepasitikėkite vien tik etiketėmis. Jei ant produkto šviečia užrašas „natūralus“ tai nereiškia, kad visas produktas bus pagamintas tik iš, pavyzdžiui, miško gėrybių. Pramonė kol kas dar nėra tinkamai reglamentuota, todėl etiketes reikia skaityti atidžiai. Jei ant gaminio yra žodis „ekologiškas“, tai reiškia, kad čia 95 procentus ingredientų turi sudaryti natūralūs.
  2. Pirkite kokosų aliejų. Tai nr. 1 grožio produktas, kuris yra tinkamas viso kūno priežiūrai. Jis drėkina odą, atgaivina sausus plaukus. Su juo galima nusivalyti makiažą. Tai vienas universalus produktas, tad papildomai nereikės prisipirkti jokių kitų kremų.
  3. Rinkitės mineralinį makiažą. Tai yra grynai ekologiški gaminiai (cinkas, oksidas, geležies oksidas ir kita). Mineralinė kosmetika neturi konservantų, parabenų, cheminių dažiklių ir kvapiklių.
  4. Veido kaukei ar šveitimui, plaukų priežiūrai naudokite maisto produktus iš virtuvės, prieš tai paskaitę apie naminius grožio receptus iš virtuvės.
  5. Rinkitės šampūnus, kurių sudėtyje nėra sulfatų. Sulfatai sukelia didelį putojimą ir tai rodo, kad plaukų priežiūros priemonė nėra natūrali. Tai vis dar yra diskutuotinas klausimas. Vieni tyrimai rodo, kad sulfatai gali sukelti vėžį, kiti, kad ne. Kadangi nėra tikslaus atsakymo, dėl visa ko, geriau vengti tokių šampūnų.
  6. Geriausi drėkinamieji losjonai yra aliejai: pirmo spaudimo kokosų aliejus, simondsijų aliejus, migdolų arba alyvuogių aliejus.
  7. Plaukų dažymui rinkitės organinius plaukų dažus.
  8. Veido prausimui rinkitės specialius eologiškus prausiklius, pagal savo odos tipą. Nenaudokite muilo, prausdami savo veidą. Taip pat galite išbandyti pieną sumaišyta su medumi – sausai viedo odai ir šiltą pieną su druska – riebiai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *