Baldų gamybos istorija

Baldų gamyba visais amžiais buvo ir bus nesenstantis ir be galo pelningas dalykams visiems verslininkams. Taip jau yra, jog baldų gamyba žmonėms yra visada reikalinga. Ir taip yra jau nuo labai senai. Juk mes negalime įsivaizduoti jokių namų be baldų, lygiai taip pat, kaip senovėje nebuvo nei vienos pilies, ar dvaro, kuris sau tiesiog stovėtų be jokių baldų. Tačiau, Jums tikriausiai jau darosi smalsu, kaip ten viskas vyko seniau. Dėl to šiandien kviečiame Jus susipažinti su baldų gamybos istorija ir įdomiais jos vingiais.

Kai tik žmonės ėmė kurtis nuolatinėse gyvenvietėse ir ūkininkauti, tada buvo pradėta ir baldų gamyba. Europoje baldų „pradininkai“ pasirodė jau ir 2000 metų prieš Kristų, Orknio saloje, Škotijoje. Akmens amžiaus ūkininkai gyveno akmeninėse pašiūrėse su stogais ir durpėmis. Na, o viduje jie jau turėjo baldus iš akmens, tokius, kaip spintos  ar lovos.valgomojo stalas

Tuo tarpu turtingieji egiptiečiai gyveno patogiuose ir dideliuose namuose su daug daug kambarių. Sienos buvo dažomos, grindys daromos iš plytelių, taip pat nudažytų. Savo namų viduje turtingi egiptiečiai turėjo puikius medinius baldus. Pavyzdžiui, kėdes, stalus, lovas ir tam tikrų daiktų laikymo skrynias. Tiesa, įdomus faktas yra tas, jog senovės egiptiečiai nenaudojo lovose pagalvių. Jie naudojosi mediniais gultais, skirtais galvai. Paprasti žmonės Egipte gyveno paprastesniuose namuose, pagamintuose iš purvo. Karštu oru žmonės dažniausiai miegodavo tiesiog ant plokščio stogo. O ir šiaip per karščius jie didžiąją dalį dienos ir praleisdavo būtent lauke, o ne namų viduje. Kalbant apie baldus tokiuose namuose, nėra ką daug ir paminėti. Tik tai, kad viskas buvo labai kukliai ir skurdžiai. Paprastai žmonės sėdėdavo ant plytinių suolų aplink sienas. Jie turėjo nendrines skrynias ir medinius vinis ant sienų, pasikabinti tam tikriems daiktams.

Senovės Graikijoje baldai namuose užėmė labai svarbią vietą. Graikai saugodavo savo daiktus medinėse skryniose, arba kabindavo juos ant medinių vinių sienose. Taip pat buvo mėgstama pademonstruoti brangius namų puodelius. Žmonės sėdėdavo ant kušečių, kurias buvo galima naudoti ir kaip miegojimo lovas. Kušetės buvo tiesiog medinės rėminės konstrukcijos su lyno juostomis ir paklojamais kilimėliais.

Romoje turtingieji be galo mėgo mėgautis savo prabanga. Ypač buvo populiarios mozaikos ir stikliniai langai. Turtingi romėnai turėjo sienų tapybą namuose – freskas. Taip pat jie turėjo ir labai patogius baldus. Baldai buvo minkšti, o jų dizainas  raižytas. Žmonės ir valgė ir sėdėjo ant kušečių. Naftos lempos buvo naudojamos dėl šviesos. Žinoma, prastesniuose Romos namuose buvo prastesni ir baldai, ir patys namai ir jų dizainas.

Net ir turtingųjų saksų gyventojų namuose gyvenimas nebuvo lengvas, o baldai buvo tikrai paprasti. Paprastai Saksonijos salėje buvo tik vienas kambarys, kuriuo reikėjo dalytis visiems kartu. Viršutinės klasės saksai ir jų pasekėjai miegodavo ant lovų su šiaudiniais čiužiniais ir pagalvėmis. O vargingiausieji miegodavo ant grindų. Yra gana nedaug žinoma apie Saksonijos baldus, tačiau jie būdavo ir paprasti ir sunkūs. Kaip pavyzdį galime paminėti medinius suolus, stalus. O turtingesnieji kartais turėdavo ir kilimus ant sienų.

Baldų gamyba nuo seno buvo labai kintanti. Ir tai yra normalu. Juk sulig kiekvienu šimtmečiu, o tiksliau net gi dešimtmečiu, smarkiai keičiasi kiekvieno žmogaus asmeniniai poreikiai. Baldų gamintojai visais laikais turėjo taikytis prie visų šių kintančių poreikių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *