Prie darbo stalo „gimsta“ nauji kūriniai

Darbo stalai, darbastaliai – daugeliui kasdieninis baldas, prie kurio „gimsta“ nauji projektai, gaminiai, kūriniai. Tačiau nuo jų pasiūlos net akys raibsta: mediniai, metaliniai, stikliniai ar gaminti iš plokštės, tad, prireikus naujo, tenka gerokai pavargti, kol įsigysite savęs ar kolektyvo narių vertąjį. Rinkdamiesi darbo stalą ar darbastalį, atkreipkite dėmesį į jo formą, stilių, spalvą ir medžiagas.

Medžiaga

Pats stilingiausias darbo stalas – iš gryno medžio, tačiau, žinoma, ir pats brangiausias. Jis tarnaus ištisoms kartoms ir, visai tikėtina, jo dizainas niekuomet neatrodys išėjęs iš mados. Daug pigesnis ir visai stilingų dizainų būna darbo stalas, kurio pagrindą sudaro stiklas. Nors stikliniai stalai nėra itin patogūs, tačiau jie gerokai pagyvina griežtoką ofisų interjerą. Mažiausia kaina, dizaino įvairumu ir praktiškumu pasižymi darbo stalai iš medžio plokštės. Prie jų dažniausiai dera daugybė lentynėlių bei stalčių, jie gaminami įvairiausių dydžių, formų bei spalvų. Beje, tokie stalai taip pat tarnaus ilgiau nei dešimtmetį. O štai darbastaliai dažnai gaminami iš metalo; tokie stalai dažnai naudojami garažuose, pagalbinėse patalpose, sandėliuose, cechuose.

Dydis ir forma

Darbo stalas turėtų būti ganėtinai didelis, šalia kurio būtų kuo daugiau stalčių bei lentynėlių. Kabinete, kur laikoma begalė dokumentų, reikėtų talpių spintų ir spintelių. Taupant erdvę galima rinktis siaurą, tačiau aukštą, spintelę su daug lentynėlių, kurioje tvarkingai, kad kuo greičiau prireikus surasti, ir talpiai būtų sudėti reikalingi dokumentai. Kuo daugiau tokių pagalbinių baldų, tuo mažiau popieriumi ir įvairiomis kanceliarinėmis smulkmenomis bus apkrautas darbo stalas. Aukštį taip pat reikėtų derinti pagal save, kad rankos ir pečiai galėtų laisvai judėti.

Spalva ir dizainas

Darbo stalo spalva turėtų atitikti supančioje erdvėje esančių baldų spalvą. Mėgiamiausi – buko, alksnio ar obels medžio atspalviai. Jei jums patinkantis stalas šiek tiek skiriasi nuo aplinkinio dizaino, tuomet nusipirkite darbo stalo spalvą atitinkančią lentynėlę ar spintelę. Jei kabinetas yra erdvus, galite rinktis stačiakampio formos darbo stalą, mažesnėms patalpoms rekomenduojami kampiniai stalai.Jo stalviršis turėtų būti ne mažesnis nei 50х80 cm, o štai dideli stalai dažniausiai būna apkrauti su darbu visiškai nesusijusiais daiktais. Idealiausias darbo stalo stalviršis yra 50х80 cm dydžio.Stalas turėtų stilistiškai persipinti su likusiais baldais ir tapti interjero papildymu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *