Šunų maistas tai jūsų šuns sveikata

Šunų maistas

Jei jūs norite, kad jūs namuose pasitiktu gražus ir laimingas šuo, tokiu atveju suteikite jam patogias gyvenimo sąlygas. Kai kurie žmonės šventai tiki, kad tik rūpestingas šeimininkas gali augintiniui paruošti tokias vaišes, kurios jam bus naudingos. Iš tiesų taip nėra, kad ir kaip jūs mylėtumėte savo keturkojį sunu maistasdraugą, jūs negalite žinoti koks maistinių medžiagų kompleksas yra būtinas jūsų keturkojui draugui. Be to , ne kiekvienas šeimininkas turi jėgų ir noro gaišti savo laiką gaminant skanų maistą šuniui. Žinoma, augintiniui galima duoti maistą, kuriuo maitinasi visa šeima, tačiau šiuo atveju jums niekas negalės suteikti garantijos, kad jūsų šuo bus sveikas. Juk šuns organizmas ne visada gali įsisavinti tai ką gali įsisavinti žmogaus organizmas. Tinkamas šunų maistas tai yra jo sveikatos ir ilgaamžiškumo garantija. Vienareikšmiškai negalima pasakyti kuo gi geriau maitinti šunį, tai turi būti sausas maistas ar geriau tinka natūralūs produktai. Tiek viena, tiek ir kita mitybos rūšis turi savo gerbėjus ir priešininkus. Sausas šunų maistas turi savo privalumus, kai jūs pasirinksite tokį maistą jums daugiau nereikės galvoti kuo maitinti savo augintinį ir jūs sugaišite kur kas mažiau laiko. Svarbiausia, kad sausas maistas būtų pasirenkamas priklausomai nuo augintinio amžiaus, dydžio, bei sveikatos.

Visas sausas šunų maistas yra skirstomas į kelias kategorijas, tai yra ekonominės klasės, premium klasės ir super-premium klasės maistas. Be ekonominės klasės maisto taip pat yra gaminami ir subproduktai, tačiau toks maistas gali sukelti vitaminų ir amino rūgščių trūkumą, tai atitinkamai gali sukelti alergiją ir virškinimo sutrikimus. Ekonominės klasės maisto jūsų augintiniui reikės daugiau, kad jis galėtų jaustis sotus. Atitinkamai premium klasės maisto reikia mažiau, kai yra gaminamas šios klasės maistas yra naudojami mėsos produktai be sojos, todėl jis geriau įsisavinamas. Štai super-premium šunųs maistas yra idealiai subalansuotas, jis gerai įsisavina ir pasižymi puikiomis maistinėmis savybėmis. Kai yra gaminamas toks maistas yra naudojama viščiuko, kalakuto, triušo mėsa, ryžiai, kiaušiniai ir įvairiausios daržovės. Maistas gali būti pasirenkamas pagal tai ar gyvūnas yra fiziškai aktyvus, kokia jo sveikata ir koks jo amžius. Tokios maisto šuniui reikės mažiau, nei kitų klasių maisto. Kai yra perkamas šunims skirtas maistas būtina atidžiai perskaityti pakuotę. Sausas maistas neturi sudėtyje turėti jokių dažiklių ir konservantų, bei turi būti parašyta kokioms šunų veislėms yra skirtas maistas. Taip pat pakuotėje turi būti nurodytas tiekėjas ir maisto gamintojas. Geriau pirmą kartą pirkti tokį maistą, kuris yra parduodamas mažomis pakuotėmis, kadangi jis gali nepatikti jūsų augintiniui.

Natūralus šunų maistas pasižymi visavertėmis maistinėmis medžiagomis, kurias turi natūralūs produktai. Tačiau pakankamai sudėtinga subalansuoti racioną ir tam jūs galite sugaišti labai daug laiko. Kiekvieno šuns racione turi būti mėsa, kadangi tai yra baltymų šaltinis, jo turi būti ne mažiau kaip 30 procentų. Jūsų augintiniui labiausiai tinkama jautiena, tačiau taip pat tinka ir kitos mėsos rūšys, tačiau ne visada yra tinkama kiauliena. Mėsą geriau duoti nedidelis gabalėliais, faršas nėra tinkamas, kadangi jis sunkiai virškinamas. Jokiu būdu savo augintiniui neduokite kaulų, jie ne tik blogai virškinami, tačiau taip pat gali pažeisti šuns virškinamąjį traktą. Žuvį geriau duoti ne dažniau kaip viena arba kelis kartus per savaitę. Pasirinkdami šunų maistą būkite labai atidūs, juk nuo to priklauso jūsų šuns sveikata.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *