Ką reikia žinoti apie PVM grąžinimą Europos Sąjungoje?

pvm-grazinimas

Kiekvienas verslininkas, vykdydamas verslą kitoje Europos Sąjungos šalyje, privalo mokėti tos šalies pridėtinės vertės mokestį, tačiau, jei nėra įsteigęs savo veiklos, užsienio šalies atitinkama mokesčių institucija privalo jam grąžinti dalį ar net visą sumokėtą pridėtinės vertės mokestį. PVM grąžinimas galimas visoms įmonėms, kurios yra PVM mokėtojos, tačiau yra keletas svarbių dalykų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas verslininkas, bandydamas susigrąžinti savo sumokėtus mokesčius svečioje šalyje.

Kas gali susigrąžinti PVM?

Įmonė, norėdama atgauti visą arba dalį savo sumokėtų mokesčių, turi atitikti tam tikrus keliamus kriterijus, o jos įvykdyti sandoriai privalo atitikti užsienio šalies prekių ar paslaugų įsigijimo sąlygas. Taigi, kiekvienas verslininkas turėtų žinoti, kad PVM grąžinimas aktualus tik tada, jei:

  • Jei įmonė yra PVM mokėtoja, toje šalyje, kurioje yra įsteigta;
  • Jei įmonė įsigijo prekių iš kitų Europos Sąjungos valstybių;
  • Įsigytos prekės ar paslaugos buvo skirtos konkrečiai įmonės veiklai vykdyti;
  • Jei įmonė neturi oficialių atstovybių šalyse, kuriose planuoja atgauti dalį ar visą sumokėtą PVM mokestį;
  • Jei įmonė turi visus pirkimus įrodančius dokumentus, pavyzdžiui, čekius, pirkimo sutartį ar sąskaitą;

Žinoma, tai yra tik dalis kriterijų, kuriuos turėtų atitikti įmonė, kuriai aktualus PVM grąžinimas užsienio šalyse. Daugiau informacijos gali pateikti užsienio šalies mokesčių institucija arba įmonės, kurios padeda susigrąžinti mokesčius ir tinkamai sutvarkyti visus būtinus dokumentus.

Už kokias prekes ar paslaugas galima susigrąžinti PVM?

Vertėtų žinoti, kad ne už visas įsigytas prekes ar paslaugas galima susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį, tačiau už kurą, maitinimo paslaugas, apgyvendinimo paslaugas, reprezentacines išlaidas, telekomunikacijų paslaugas, susisiekimo paslaugas, kelių apmokėjimą ir pan. susigrąžinti PVM užsienio šalyse galima.

Kokią PVM sumą galima susigrąžinti?

Jeigu PVM norima susigrąžinti už laikotarpį trumpesnį nei vieneri kalendoriniai merai, tada PVM neturi būti mažesnis nei 400 eurai iš kiekvienos užsienio valstybės Tuo atveju, jei PVM grąžinimas vykdomas už visus metus, įmonė gali tikėtis gauti ne mažesnę nei 50 eurų siekiančią minimalią sumą iš kiekvienos valstybės.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *