Vyresnio amziaus gyvunu sveikatos patikra ir vet paslaugos

 

Vyresnio amžiaus gyvūnų sveikatos patikra ir vet paslaugos

 

Reguliari augintinių sveikatos patikra ir profesionalios vet paslaugos sumažina sunkių susirgimų riziką ir padeda užkirsti kelią sveikatos problemoms. Veterinarai teigia, kad ypatingą dėmesį reikėtų skirti vyresnio amžiaus gyvūnams, t. y. augintiniams, sulaukusiems 8–10 metų amžiaus. Paprastai šiai kategorijai priskiriami gyvūnai turi didesnę riziką susirgti onkologinėmis ligomis, kurių didžioji dalis gali būti sėkmingai išgydomos, atlikus ankstyvą diagnostiką ir parinkus tinkamas gydymo priemones.

Daugelis vyresnio amžiaus augintinių skundžiasi širdies, inkstų ligomis ir kitomis patologijomis, kurios negydomos gali baigtis gyvūno mirtimi. Kad išvengtumėte skaudžių nelaimių ir pasirūpintumėte mylimo augintinio gerove, skirkite laiko reguliariems apsilankymams pas veterinarą. Rekomenduojame bendradarbiauti su šios srities profesionalais, galinčiais pasigirti ilgamete patirtimi ir profesionalia gydymo įranga. Be to, verta atsižvelgti į tai, kaip specialistas elgiasi su augintiniu, kaip maloniai bendrauja, ar siekia suteikti visapusišką pagalbą ir konsultacijas gyvūno priežiūros klausimais. Iš kitos pusės, negalima paneigti, kad pirmą kartą naujoje veterinarijos klinikoje apsilankęs gyvūnas gali jausti stresą. Stebėkite gyvūno elgesį – jei baimės priepuoliai nesiliauja, galbūt reikėtų ieškoti kitos veterinarijos klinikos arba paprašyti, kad veterinaras atvyktų į jūsų namus?

Nors paprastai apie veterinarijos paslaugas kalbama tuomet, kai kačių ar šunų augintojai pastebi aiškius gyvūno negalavimo simptomus, apsilankyti pas specialistą reikėtų ir profilaktiškai. Šiuo atveju gydymo programa, skirta sergantiems ir ligos požymių neturintiems gyvūnams, šiek tiek skiriasi. Primename, kad gyvūnai, neturintys akivaizdžių sveikatos problemų, turi būti ištirti, atsižvelgiant į konkrečią veislę ir jai būdingiausias ligas, amžiaus kategoriją ir genetinių ligų riziką. Paprastai, kalbant apie pagrindinę šunų ir kačių profilaktinės sveikatos patikros programą, atliekamas bendras šlapimo tyrimas, kraujo biocheminis tyrimas ir krūtinės ląstos rentgenograma. Patikrą rekomenduojama atlikti kasmet, gyvūnui sulaukus 8–10 metų amžiaus, arba ankstesniais gyvenimo metais, jei augintinis turi antsvorio.

Kad tyrimų rezultatai būtų tiksliausi, o gyvūnui būtų paskirtos reikalingos vet paslaugos, primename, kad augintinis į veterinarijos kliniką turėtų būti atvežtas alkanas (priešingai gali keistis kraujo tyrimo rezultatai). Tam tikrais atvejais, jei augintinis patenka į vieną ar kitą rizikos grupę, gyvūnui gali būti skiriama profilaktinė priežiūra ar speciali dieta, padedanti išvengti skaudžių nelaimių ir sumažinanti sunkių susirgimų riziką.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *