Imoniu steigimas

Įmonių steigimas Lietuvoje – nuo ko pradėti?

 

Susiklosčiusius tokiai situacijai Lietuvoje, kai nedarbo lygis nemažas ir darbą gauti nėra labai paprasta, vis daugiau žmonių susimąsto apie tai, kad geriau turėti savo verslą. Kai nuosavo verslo idėja būna gerai apsvarstyta ir pradedant ją įgyvendinti, žmonės imasi ieškoti ir domėtis informacija apie įmonių steigimą. Lietuvoje kuriamos įmonės – tai akcinės bendrovės, uždarosios akcinės bendrovės, mažosios bendrijos, individualios įmonės bei viešosios įstaigos. Pagal mūsų šalies Statistikos departamento pateikiamą informaciją, 2015 metų pradžioje Lietuvoje veikė virš 60 000 uždarųjų akcinių bendrovių, apie 10 000 individualių įmonių, kiek daugiau nei 4000 viešųjų įstaigų, mažųjų bendrijų – daugiau nei 2000, o akcinių bendrovių – apie 300.

 

Uždaroji akcinė bendrovė – tai juridinis asmuo su ribota civiline atsakomybe, kurio turtas padalintas į akcijas. Tokiomis akcijomis prekiauti viešai negalima. Bendrovėje gali būti iki 250 akcininkų, o ją įsteigti gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Viešoji įstaiga – gali būti steigiama sporto, aplinkos apsaugos, sveikatos priežiūros, mokslo, kultūros ar kitose srityse. Jos steigėjų skaičius neribojamas. Individuali įmonė – paprastai tai vienam asmeniui priklausanti įmonė, tačiau jos savininkas yra atsakingas visu savo turtu, tai reiškia, kad atsako ne tik įmonės kapitalu, bet ir savo lėšomis.

 

Įmonių įsteigiamas – tai kelių etapų procesas: sudaromas steigimo sandoris, pasirenkamas įmonės pavadinimas, banke atidaroma kaupiamoji sąskaita, parengiami ir pasirašomi bei notaro patvirtinami steigimo dokumentai, įmonė įregistruojama Juridinių asmenų registre, atidaroma banko sąskaita. Įmonės steigimas, ypač steigiant ją pirmą kartą, gali pasirodyti painus ir ilgas procesas. Todėl konsultacijos ir pagalbos visuomet patartina kreiptis į šį reikalą išmanančius profesionalus. Jie greitai ir sklandžiai padės jums visą tai atlikti.

 

Tad jeigu jums prireikė tokių specialistų, galite drąsiai kreiptis į buhalterines paslaugas teikiančias įmones, nes paprastai jos teikia ir įmonių steigimo paslaugas. Pasirinkti tikrai turėsite iš ko, buhalterinės apskaitos įmonių įsikūrę nemažai visoje Lietuvoje. Jums reikiamos įmonės geriausia ieškoti tame rajone, kuriame ir kuriate verslą. Pavyzdžiui, jeigu esate įsikūrę Kaune ir ten planuojate steigti savo įmonę, jus turėtų dominti buhalterinė apskaita Kaune.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *