Tvenkinių projektavimas pagal jų paskirtį

Vanduo tai yra  vienas iš  patraukliausių sodo, parko arba užmiesčio  sklypo elementų. Vanduo padeda  sukurti romantišką  nuotaiką ir  atmosferą, pašalina įtampą,  pagerina  mikroklimatą, bei padidina poilsio zonos  patogumą.   Galima  sukurti  įvairaus dydžio ir formos tvenkinius.  Kai yra organizuojamas tvenkinio kasimas yra būtina apskaičiuoti ir atsižvelgti į įvairias smulkmenas, tai yra  vieta, kurioje  bus tvenkinys,jo dydis, forma, paskirtis ir kita.  patikėkite tokio projekto realizaciją  profesionalams.  Tvenkinių projektavimas taip pat yra vienas iš šio darbo etapų.  Kai į objektą  atvyksta  specialistas yra apžiūrima teritorija, gaunama  reikalinga informacija ir sudaromas planas tvenkinio  sukūrimui.  Jūs galite  atvykti  ir pasidomėti projektavimu, bei sužinoti kiek kainuos šis darbas.  Kaina priklauso nuo to kokios medžiagos ir įranga  bus naudojama, kai bus įrengiamas tvenkinys.  Specialistas gaus visą  reikiamą informaciją, kuri yra reikalinga tam, kad būtų  tinkamai atliekamas tvenkinių projektavimas. Visi darbai yra atliekami pagal  sudarytą projektą.  Jei jūs norite tiksliai žinoti kiek jums kainuos  šis darbas nuo darbų apimties sudarymo iki  tvenkinio kasimo tokiu  atveju jums  tikrai yra reikalinga tokia paslauga kaip  tvenkinio projekto sudarymas, kuris jums  bus naudingas.  Tvenkinių projektavimas tai yra  ne ką mažiau svarbus ir atsakingas darbas,  nei pats tvenkinio kasimas.  Yra būtina  atsižvelgti į tokius  faktorius, kaip teritorijos reljefas, ar yra natūralūs  vandens šaltiniai, kokia  augmenija ir pagaliau koka bus jūsų tvenkinio paskirtis. Nuo kurios dažniausiai priklauso tai kokios formos, dydžio ir gylio bus tvenkinys. Dekoratyvinis tvenkinys skiriasi nuo tvenkinio, kuris yra skirtas maudynėms,  bei nuo tokio, kuris  skirtas  sportinei žvejybai. Tai būtinai atsispindės projekte.

Kai yra  atliekamas tvenkinių projektavimas labai svarbus  tinkamas  atitikimas prie jau egzistuojančių pastatų ir landšafto objektų.  Ar tvenkinys taps  tikra jūsų teritorijos puošmena priklauso nuo to kiek   sėkmingai pasirinkta jo vieta ir ar jis yra tinkamai įrengtas pagal jūsų  teritorijos  stilių.  Tvenkinių projektavimas prasideda nuo jo  vietos pasirinkimo. Yra būtina vadovautis svarbiausia taisykle, kad svarbiausia  yra gera išvaizda.  Vietos, kurioje  bus tvenkinys priklauso nuo teritorijos reljefo ir  dydžio ypatybių. Tai gali būti svarbiausias faktorius bendroje kompozicijoje, atitinkamai jis turėtų būti  viduryje arba turi papildyti poilsio zoną. Taip pat tvenkinys gali  būti įrengiamas tolimesnėje  sodo vietoje, šalia  tvenkinio dažnai yra statomi suoliukai ir staliukai.  Kai jau pasirinkta būsimo tvenkinio vieta, tokiu atveju gali  būti pasirenkamas jo dydis, forma  ir žinoma išvaizda, atsižvelgiant į bendrą  sodo  stilistiką.

Tvenkinių projektavimas yra atliekamas atsižvelgiant į jo paskirtį.  Tvenkinio  konfigūracija priklauso nuo j paskirties. Labai griežtų  kriterijų kur turi būti kasamas tvenkinys nėra, todėl šeimininkas gali pasirinkti tokią  tvenkinio formą, kuri jam labiausiai patiks. Taip pat nėra keliami ypatingi reikalavimai  ir tvenkinio gyliui, tačiau jei tvenkinyje yra numatomas įžuvinimas,  tokiu atveju gylis turi būti daugiau nei 90 cm.  Gali būti derinami keli variantai, kai tvenkinyje galima žvejoti ir maudytis.  Šiuo atveju yra įrengiama speciali duobė.  Tvenkinio dugnas ir šlaitai yra projektuojami pagal užsakovo poreikius. Tvenkinių projektavimas yra baigiamas sudarant brėžinių komplektą, kuriais remiantis yra  atliekami visi kiti darbai. Šiame  etape yra būtina  atsižvelgti  į tvenkinio parametrus, tvenkinio hidroizoliaciją, numatyti  visas reikiamas komunikacijas, nutekėjimo sistemas, drenažo sistemos  formavimą.   Specialistai  jums  sukurs tvenkinio projektą, bei atliks  visus  tvenkinio įrengimo darbus jūsų teritorijoje pagal visus  projekto duomenis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *