Kada reikalingas langų reguliavimas

Langų reguliavimas yra lango atstatymas į pirminę jo padėtį, atliekamas, norint pašalinti langų, durų išsikreivinimą horizontalioje plokštumoje, o taip pat prispaudimo plokštumoje, siekiant užtikrinti sandarumą. Kiekvienam plastiko, medžio, aliuminio lango tipui yra specialiai pritaikyta furnitūra. Plastikiniai langai – dažniausia langų rūšis šiuolaikiniuose privačiuose namuose ar daugiabučiuose. Žmonės juos renkasi dėl nedidelės kainos, kokybės, lengvos priežiūros. Dažniausiai galvojama, kad įstačius plastikinius langus juos kartais tereikia išvalyti ir to užtenka. Tačiau langų meistrai tvirtina, kad, jei norima turėti ilgaamžius langus, būtina jais tinkamai pasirūpinti. Viena iš plastikinių langų priežiūros priemonių – langų reguliavimas.

Plastikinius langus reikia reguliuoti, kai langas pasėda, kai plastikinio lango pozicija rėmo atžvilgiu tampa neideali. Laiku atliktas langų reguliavimas bei profilaktinis sutepimas sutaupys Jūsų pinigus ir padės išvengti didesnių išlaidų, susijusių su rimtesniu langų remontu bei jų keitimu. Plastikinius langus profilaktiškai rekomenduojama reguliuoti kartą per 3–5 metus, nebent problema atsirastų ankščiau. Jei traška ar sunkiai sukasi rankena, stringa uždarymo mechanizmas, lango rėmas praleidžia šaltį, kliuna lango apačia į rėmą – tai požymiai, jog būtinas tokių langų reguliavimas bei sutepimas. Rekomenduojama du kartus per metus pareguliuoti su šešiakampiu varžteliu lango varčios prispaudimą prie rėmo – artėjant žiemai labiau prisukti, o jai pasibaigus – šiek tiek atleisti. Dažniausiai remonto darbų metu statybinės dulkės susikaupia langų mechanizmuose, tarpinės išsipurvina sienų dažais, tad po tokių darbų reikėtų ypatingai pasirūpinti langais.  Naujos statybos namuose problemos kyla dėl namo sienų sėdimo. Šiuolaikiniai langų apkaustai turi pilnai reguliuojamus prispaudėjus (ekscentrikus), todėl galima kontroliuoti lango sandarumą tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų periodu. Vasarą rekomenduojama lango prispaudimą šiek tiek atlaisvinti, nes, esant šiltiems orams, plastikas ir tarpinės labiau išsiplečia ir sukuria pakankamai gerą prispaudimą. Svarbu atminti, kad nesuteptos judančios lango rėmo detalės gali sulūžti, ypač jei, joms užsikirtus, rankena stipriai paspaudžiama.

 

Kitos priežastys, dėl kurių būtina reguliuoti plastikinius langus: neteisingas montavimas, ankerių ir distancinių kaladėlių nenaudojimas arba netinkamas jų naudojimas, nekokybiški apkaustai, veržlės ir kitos jungtys susidėvi, plastikinis profilis be reikiamos formos ir storio plieno armatūros, veikiamas išorinių veiksnių, deformuojasi ir sąlygoja nesandarų varčių užsidarymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *