Ką daryti, jei bijote vairuoti?

vairavimo kursaiAtlikti tyrimai parodė, kad pasaulyje yra gana nemažai žmonių, kurie bijo vairuoti. Taip dažniausiai nutinka dėl tam tikrų patirtų išgyvenimų. Jei niekada net nesate bandę vairuoti, stenkitės, visų pirma, negalvoti apie šią baimę. Kokybiški vairavimo kursai gali viską pakeisti. Jei išsirinksite gerą vairavimo mokyklą, galėsite būti tikri, kad baimė išnyks. Jei vairavimo instruktorius bus kantrus ir malonus, su laiku vairavimo kursai taps malonumu. Tačiau, jei jau esate vairavę, o problema atrodo, kad vis didėja, laikas imtis griežtesnių priemonių:

  1. Pirmiausia, užsirašykite pas gerą psichologą. Būdami pas jį, papasakokite jam visus savo jausmus. Tada gydytojas galės patvirtinti, arba paneigti, kad Jūs turite fobiją. Psichologas greičiausiai rekomenduos veiksmų planą. Kartu su pagalba, Jums taps lengviau įveikti savo baimę. Taip pat galite susirasti bendraminčių, kurie taip pat yra susidūrę su šia fobija. Svarbiausia yra kuo daugiau kalbėtis. Pasidomėkite, galbūt yra specialūs vairavimo kursai Jūsų mieste, kurie gali dirbti būtent su tokiais žmonėmis.
  2. Stenkitės atsikratyti minčių, kurios yra negatyvios. Negalvokite, kad papulsite į avariją. Vairavimas yra pavojingas tik tuomet, jei vairuojate neatsakingai. Niekada nevairuokite, kai esate pavargęs.
  3. Prieš vairavimą, atsipalaiduokite. Jei kenčiate nuo panikos priepuolių, mokinkitės susidoroti su jais. Nerimo kontroliavimas pravers ir kitose gyvenimo sferose.
  4. Pradėkite vairuoti mažais žingsneliais. Važiuokite ramiuose keliuose, kur yra mažai eismo. Darykite reguliarias pertraukas, kai vairuojate. Pasiimkite kartu su savimi artimą žmogų ir po truputį „įsiliekite“ į didesnius kelius.
  5. Kartokite sau teigiamai nuteikiančias frazes, pavyzdžiui, aš vairuoju atsargiai ir neviršiju greičio, vairavimas – tai įprastas kasdieninis veiksmas, visada galiu pasitraukti į dešinę eismo juostą, jei noriu vairuoti lėčiau, neprivalau rizikuoti ir daryti posūkius paskutinę minutę, šią kelionę planuoju įveikti nuo pradžios iki pabaigos.
  6. Patikrinkite, ar automobilis yra saugus, kad Jums būtų ramiau. Suderinkite veidrodėlius, pasitaisykite sėdynę ir kita. Galite net nuvežti transporto priemonę į saloną, kad patikrintų jos techninę būklę.

Klausykite mėgstamos muzikos savo automobilyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *