Kam mums yra reikalingos gps navigacijos?

Gps navigacijos yra globali padėties nustatymo sistema. Šis įrankis padeda matuoti tikslų atstumą ir nustatyti tikslią savo ir ne tik poziciją. Visa tai galima atlikti esant bet kurioje pasaulio vietoje. Faktas yra tas, jog tai yra toks puikus įrankis, nes gali ne tik nusakyti tikslais Jūsų padėties koordinates, tačiau ir atlikti daug daugiau užduočių. Jeigu Jums dar niekada neteko nieko daugiau sužinoti, kas yra gps navigacijos ir kokios naujovės joms yra šiuo metu taikomos, vertėtų kuo skubiau pasivyti visą informaciją. Vienaip, ar kitaip gps navigacijos yra kuo gps-navigacija-garmin-nuvi-465tpuikiausiai panaudojamos gyvenime. Tačiau pirmiausia reikia suprasti, kokiu principu veikia gps.  Aplink visą mūsų Žemę skrieja 24 palydovai. Jie skrieja aplink žemę skirtingose vietose ir jie pilnai jau apsisuka aplink žemę per maždaug 12 valandų. Nuo Žemės paviršiaus jie yra nutolę nuo žemės paviršiaus maždaug 12 000 mylių atstumu. Palydovai yra tarsi „išsimėtę“ po visą pasaulį. Jie visada perduoda informaciją per skaitmeninius radijo signalus. O signalai perduoda informaciją į siųstuvus, kurie ir nusako tikslų laiką ir vietą. Visai tai yra taip tikslu, kad informacija yra perduodama net milijardinės sekundės tikslumu.

Kaip veikia gps navigacijos?

Faktiškai visą informuoja yra perduodama kone saulės greičiu. Tiesiog aplink Žemę esantys palydovai siunčia signalus į Žemės siųstuvus. Žinant laiką, per kiek nukeliauja informacija iki gavėjo, galima gauti tikslius matavimus. Kitaip tariant, kuo ilgiau gavėjui tenka laukti tam tikros informacijos iš gps navigacijos, reiškia tuo toliau nuo jo tuo metu yra kuris nors iš Žemės palydovų. Visa tai galima atlikti, o tiksliau – perteikti informaciją, galima perteikti ilgumos ir platumos pagrindu. Kai vienu momentu yra pagaunami 4 imtuvai, tuomet galima nusakyti net ir esamus padėties aukščio parametrus.

Patį pirmą kartą gps sistema buvo naudojama tik JAV  gynybos departamente. Tai buvo reikalinga tik tam, kad oro ir jūros pajėgos galėtų tarpusavyje bendrauti poligonuose ir ne tik. Tačiau jau šiomis dienomis gps navigacijos yra naudojamos visiškai kitomis aplinkybėmis.

Visų pirma, gps navigacijos suteikia neįtikėtiną patogumą, kadangi, kaip sakoma, beveik be nieko, suteikia mums daug labai svarbios informacijos. Jums yra tiksliai pateikiama visa informacija, kur Jūs šiuo metu estae ir kaip galima greičiausiu ir geriausiu maršrutu pasiekti vieną, ar kitą, norimą Jūsų tašką. Tereikia įvesti adresus, kad ir nepilnus. Ir štai kelionės metu jau galite būti ramūs, jog nepasiklysite. Tačiau dar geriau, kad visos gps navigacijos gali Jums parodyti įvairias lankytinas vietas, ar šiaip kokius nors Jums svarbius ir įdomius objektus. Jeigu nuvažiuojate į kokią nors nežinomą vietą – gps navigacija Jums gali nurodyti artimiausius viešbučius, degalines, kavines ir visas kitas lankytinas vietas, kurios domina būtent Jus. Taip pat gps ssistema dabar gali užtikrinti geresnį automobilio saugumą. Pavyzdžiui, ji gali pradėti sekti Jūsų automobilį, jeigu jis buvo pavogtas. Tiesiog yra perduodami duomenys į palydovinius imtuvus ir siunčiami tam tikroms institucijoms. Galutinis rezuktatas išeina toks, jog Jūs jau net per kelias sekundes galite sužintoi, kurioje vietoje yra Jūsų pavogtasis automobilis. Žinoma, būna ir nekvailų vagių, todėl tai gali paprasčiausiai veikti ir kaip atbaidojomi vagių priemonė.

Labai puiku yra ir tai, jog gps navigacijos Jums gali padėti išvengti įvairių kliūčių keliuose ir pataria, kaip apvažiuoti, pavyzdžiui, uždarytus kelius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *