Norvegijos mokesčių grąžinimas Lietuvoje

Norvegijos mokesčių grąžinimas galimas, nors to nežino daugelis toje šalyje dirbančių mūsų tautiečių. Kiekvienais metais Norvegijos inspekcijos sąskaitose lieka milijonai eurų, susikaupusių dėl mokesčių permokų, o juos sumokėję asmenys to net nežino! Jie nėra informuoti apie galimybę susigrąžinti dalį savo sumokėtų pinigų. Jei dirbote legaliai, turite pilną teisę susigrąžinti mokesčių permoką. Tai taip pat neliečia ir jūsų darbdavio, nes pinigai grąžinami ne iš darbdavio, o iš mokesčių inspekcijos sąskaitos. Kiekvienam legaliai dirbusiam asmeniui yra suteikta galimybė susigrąžinti sumokėtų mokesčių permoką, jei per mokestinį laikotarpį tokia susidarė. Galimybę susigrąžinti dalį mokesčių turi ne tik asmenys, kurie legaliai tam tikrą laikotarpį dirbo ir mokėjo tos šalies nustatytus mokesčius, bet ir dalis asmenų, kurie kitose šalyse studijavo ir atitinkamai mokėjo įmokas už studijas.

Dirbant Norvegijoje, kiekvienas dirbantysis privalo mokėti pajamų ir turto mokestį, jie yra automatiškai išskaičiuojami iš atlyginimo. Pajamų mokesčio suma yra 28 proc., tačiau turto mokesčio suma priklauso individualiai nuo kiekvieno turimo turto vertės. Mokesčius susigrąžinti gali susituokę žmonės, bei tie, kurie dirbo nepilnus mokestinius metus, ar nedirbo tam tikrą laikotarpį, išėję iš senojo darbo ir nesusiradę naujo. Mokesčių, grąžinamų iš Norvegijos suma paprastai siekia apie 400 €.

Norėdami pradėti mokesčių grąžinimo procedūrą, Jums reikia pateikti šiuos dokumentus:

  1.  Paso arba asmens tapatybės kortelės kopijas;
  2.  RF-1015B (Lønns-og trekkoppgave) iš visų darbdavių. Jeigu šios formos neturite, gali būti naudojami paskutiniai algalapiai. Tai yra darbdavio išduodamas dokumentas, kuriame yra visa informacija apie Jūsų uždarbį ir sumokėtus mokesčius. RF-1015B turi būti Jums išduota pasibaigus finansiniams metams, tačiau ne vėliau nei iki sausio 31 dienos. Jeigu paliekate darbą finansiniams metams nepasibaigus, RF-1015B formos galite paprašyti išeidami iš darbo.
  3.  Selvangivelse formą (jeigu ją gavote iš Norvegijos mokesčių inspekcijos). Tai dokumentas, išduotas Norvegijos mokesčių inspekcijos, jame surašyta visa informacija apie darbuotojo pajamas ir sumokėtus mokesčius. Ši forma išsiunčiama visiems dirbantiems Norvegijoje kovo mėnesio pabaigoje;

4. Skattekort kopiją (jeigu turite). Kiekvienas dirbantis asmuo Norvegijoje privalo turėti Skattekort kortelę. Joje rašomas žmogaus Fodselsnummer arba kitaip vadinamas D-number. Vadovaudamasis šiuo dokumentu darbdavys žino, kiek mokesčių iš darbuotojo atlyginimo išskaičiuoti. Skattekort kortelė darbuotojams išduodama kiekvienais metais gruodžio mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *