Prekyba mediena paklausi nuo seno

Prekybos mediena pardavėjai visuomet yra paklausūs, nes lietuviui medis – pati patraukliausia medžiaga. Iš medžio statomi namai, vasarnamiai ir pavėsinės, mediena yra dažniausiai naudojama statybinė medžiaga ir žavi savo natūralumu daugelyje interjerų. Medieną kaip kuro rūšį vis dažniau lietuviai renkasi, atsisakydami brangių ir ne tokių ekologiškų alternatyvų. Medis yra daugelyje šalių mėgiamiausia baldų gamybos žaliava.

Prekyba mediena, skirta statyboms – tai neapdirbta mediena, naudojama kaip konstrukcinė medžiaga, įvairios lentos, tašai, tašeliai, gegnės, sijos ir kt. Statybinė mediena turi būti paruošta pagal atitinkamus reikalavimus, reikiamo sausumo. Džiovinta pramoniniu būdu mediena yra stabili, atlaiko dideles apkrovas, daug ilgaamžiškesnė bei atspari mėlynavimui, pelėsiui, grybeliams. Medis naudojamas sienų ir lubų plokščių, kolonų, arkų, rėmų juostų, karnizų, grindjuosčių, palangių, radiatorių grotelių, dekoratyvinių elementų ir aksesuarų gamybai. Dėl savo savybių mediena statyboje yra plačiai naudojama kaip apdailinė ir konstrukcinė medžiaga. Medinį karkasą turinčių pastatų nešančios konstrukcijos yra pagamintos iš statybinės medienos, tačiau mediena dažnai naudojama ir iš kitų medžiagų padarytose pastatų konstrukcijose.

Malkos yra kietojo biokuro rūšis, medžio kapoti ar skaldyti medienos gabalai, skirti naudoti kaip laužo, krosnies ar panašaus įtaiso kuras šilumai gauti. Iš miške nukirstos medienos gaminamos įvairios malkos: kietmedžio (uosis, ąžuolas, beržas, guoba), juodalksnio, pušies, drebulės bei ir rečiau sutinkamų rūšių – liepos, klevo, skroblo  apvaliosios medienos sortimentų..

 

Privataus miško savininkas be leidimo kirsti mišką ir be pranešimo apie ketinimus kirsti mišką, gali: kirsti ribines linijas (1,5 metro į savo pusę), vykdyti jaunuolynų ugdymą, atrankinius sanitarinius kirtimus, kai iškertami vėjavartos, vėjalaužos ir sausuoliai. Dėl kitų kirtimų jiems reikia kreiptis į Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus teritorinius poskyrius, arba pateikti Pranešimą apie ketinimus kirsti mišką. Paruošta mediena sandėliuojama medienos sandėlyje, rūšiuojama ir parduodama pagal pirkėjo pageidavimus.

Fizinis asmuo, gabendamas apvaliąją medieną, pagamintą jam nuosavybės teise priklausančiame miške, kai apvalioji mediena pagaminta kirtimais, kuriems vykdyti Leidimai kirsti mišką yra neprivalomi, privalo turėti užpildytą medienos gabenimo lapą, nuosavybės teisės į miško valdą dokumentą (arba jo kopiją) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Gabendamas apvaliąją medieną, pagaminta kirtimais, kuriems vykdyti privalomi Leidimai, privalo turėti užpildytą medienos gabenimo lapą, Leidimą kirsti mišką (arba jo kopiją) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Gabenimo lapo nereikia gabenant iki 3 kietmetrių medienos ir iki 3 kilometrų atstumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *