Siuntos į Norvegiją paštu

Paštininkų ir kurjerių darbas yra be galo atsakingas, nes šių darbuotojų pareiga, kad visi siuntiniai, kroviniai būtų pristatyti į reikiamą vietą, šalį. Pašto darbuotojai teigia, kad daugiau siuntų atkeliauja, o ne iškeliauja. Taip yra turbūt todėl, žmonės jau suskubo pirkti dovanas kalėdoms iš internetinių parduotuvių. Siuntos atkeliauja iš tokių šalių kaip Kinija, Tailandas, Taivanas, siuntiniaiJAV, o iškeliauja dažniau į Europos šalis: Angliją, Airiją, Vokietiją, Norvegiją. Siuntos į Norvegiją paštu nekeliauja, paštininkai pasamdo kurjerių įmonę ir kurjeriai gabena siuntas po Europą. Vienų kurjerių marštai siuntos į Norvegiją pristatymu, kiti kurjeriai dirba tik su Anglija, treti siūlo pervežimo paslaugas į Vokietiją ir t. t. Siuntos į Norvegiją nėra pats populiariausias maršrutas, bet artimuosius reikia džiuginti nepaisant to, kuriame Europos žemyno kampelyje jie begyventų. Svarbu, kad artimieji yra laimingi, kad susi tvarkė gyvenimus, dirba svečiose šalyse legaliai ir gerai apmokomose vietose. Juk tai ir yra tikslas tų, kurie palieka Lietuvą. Nors kurjeriams smagiau, kai siuntos į Norvegiją keliauja ne pas Norvegijos lietuvius, o pas norvegus. Vis tiek kažkaip norisi, kad Lietuvos jaunimas grįžtų iš užsienio, nes šiuo metu emigracija Lietuvai daro daug žalos. Lietuva jau dabar yra tarp sparčiausiai senstačių Europos šalių, o tai nėra geras rodiklis, bet jį nulemia būtent lietuvių emigracija.

Siuntos į Norvegiją vežamos įvairiais kiekiais ir svoriais. Tiesą pasakius, viskas remiasi į siuntų matmenis ir į bendrą krovinio svorį, kuris yra ribotas kaip ir transporto priemonės erdvumas. Tiek pašto darbuotojai, tiek kurjeriai primena žmonėms, kad, jei ketina tapti siuntėjais, tai siuntas pakuotų saugiai, tvirtai, taip, kad niekas neiškristų, nesudužtų ir pan. Siuntos yra tvirtinamos krovinių pervežimui skirtais diržais. Taip užtikrinama, kad siuntos negriuvinės, nesivartys, nečiuožinės, kol bus vežamos. Vadinasi, siuntos į Norvegiją nuvežimas bus saugus. Į saugumą turi atsižvelgti ir siuntėjai, nemėgindami pervežti draudžiamų daiktų: sprogmenų, ginklų ar pan. Taip pat primenama, kad negalima gabenti didelių kiekių cigarečių, vaistų, alkoholio ir kitų medžiagų, jei tam neturima licencijos. Gabenti galima tik tai, kas nepatenka į draudžiamų vežti daiktų sąrašą. Skirtingose valstybėse tų sąrašų turinys gali kiek skirtis, tad visada pasiieškokite tinkamų informacijos šaltinių dėl to, kas gali ir kas negali sudaryti siuntos turinį.

Siuntos į Norvegiją keliauja reguliariai. Paprastai įmonės daro bent vieną reisą per savaitę. Tai tiesiogiai surišta su tuo, kiek tuo metu įmonė turi siuntų ir kiek transporto priemonių toms siuntoms sukrauti. Sunkvežimio ar mikroautobuso, priekabų pakrovimas siuntomis yra atsakomybė, gulanti ant kurjerio pečių. Taisyklės kurjeriui:

 • Nevartoti alkoholio ar kitų medžiagų, trukdančių tinkamai, saugiai vairuoti;
 • Laiku pasirodyti pas siuntėją, o vėliai pas gavėją. Svarbus punktualumas ir vairavimo įgūdžiai;
 • Mokėti pakrauti ir iškrauti siuntas jų nepažeidžiant;
 • Niekada neviršyti greičio važiuojant, kad nebūtų sukeliamas pavojus siuntoms, transporto priemonei ar pačiam kurjeriui;
 • Niekada nepamesti siuntų;
 • Mokėti bent jau pagrindines užsienio kalbas – anglų k. ir rusų k.

Šias taisykles sulaužius kurjeriui, t. y. vairuotojui, gresia nuobaudos už prastai atliktą darbą, sugadintą įmonės inventorių dėl savo kaltės. Toks vairuotojas net gali būti atleistas iš darbo ir negauti jokios išeitinės iš direktoriaus, nes įmonei ir taip padarė nuostolių. Todėl siuntos į Norvegiją vežamos pavyzdingai gerai, kad nebūtų sulaukta jokių bėdų.

2 Comments

 1. pašto siuntos sausio 8, 2016, 12:35 pm

  O kiek laiko keliauja pašto siuntos į Norvegiją?

 2. Silvija vasario 18, 2016, 1:09 pm

  Na aš manau, kad vis vien dar iki šiol siuntų gabenimas į Norvegiją pastaruoju metu yra daug dažnesnis, nei jų gavimas iš Norvegijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *