Šlapimo nelaikymas po gimdymo

How-To-Manage-Bed-Wetting-In-Older-Children-And-TeenagersŠlapimo nelaikymas po gimdymo gali tapti itin nemalonia problema kiekvienai moteriai, kuri nuo greičiau atsigauti po gimdymo. Šis reiškinys nėra laikomas liga. Veikiau tai tik laikinas nemalonumas ir nepatogumas, kurį tikrai galima su laiku įveikti. Beje, šlapimo nelaikymas po gimdymo kankina tikrai ne kiekvieną moterį. Tačiau, jeigu tai jau atsitiko Jums, verčiau jau iš anksto pasiskaityti ir sužinoti, kas tas šlapimo nelaikymas po gimdymo yra ir kaip galima efektyviai su tuo kovoti. Svarbiausia tik per daug nesijaudinti ir nepanikuoti, kadangi šis nepatogumas, kaip ir visi kiti sveikatos nepatogumai yra laikini ir šiais moderniais laikais, kai galima nusipirkti tiek daug veiksmingų priemonių, nesunkiai ir greitai įveikiami.

Kodėl ne visada galima kontroliuoti šlapimo išsiskyrimą?

Audiniai ir raumenys, kurie palaiko Jūsų gimdą, žarnyną ir šlapimo pūslę, gali labiau temptis jau nėštumo metu. Taip yra dėl nėštumo hormonų ir augančio kūdikio svorio. Šie raumenys ir audiniai yra vadinami dubens. Kai Jūs jau pagimdote savo kūdikį, tai šie raumenys gali išsitempti net ir daugiau. O tai tik dar labiau juos susilpnina. Atsižvelginat į silpnesnius raumenis, Jums yra sunkiau juos valdyti, ypač kalbant apie šlapimo pūslę, todėl kartais gali kilti problemų, kontroliuojant šlapimą. Jis gali ištekėti, kai Jūs nusičiaudote, kosėjate, juokiatės, ar greičiau sujudate. Kai kažką keliate – taip pat ga;i išsiskirti šiek tiek nevalingo šlapimo. O šiaip ištekėjimo kiekis gali ypač kardinaliai skirtis, pradedant tik keliais lašais ir baigiant didesniu kiekiu, kuris jau laisvai sušlapina Jums drabužius. Kartais šlapimo pūslė gali tapti hyperaktyvi nėštumo metu, dėl hormonų. Tai reiškia, kad Jums tenka daug šlapintis tiek dienos metu, tiek ir naktį. Ir tas noras būna visada skubus ir norima tai padaryti kuo greičiau. Kartais gali ir nespėjus jau ištekėti šiek tiek lašų. Tačiau šis dalykas turi liautis, kai Jūs jau pagimdote savo vaiką.

Šlapimo nelaikymas dėl streso

Yra visai tikėtina, kad Jūs negalite laikyti šlapimo ir dėl to, kad jaučiate stresą. Tai ypač būdinga tuo atveju, jei su šlapimo pūslės kontroliavimu susijusių problemų turėjote jau ir nėštumo metu. Ypač pirmajį ir antrajį trimestrą. Taip pat tai gali būti susiję ir su tuo, jeigu Jūsų gimdymas buvo sunkus ir reikėjo ilgai, bei sunkiai stumti savo vaiką. Taip pat, jeigu gimdymo metu Jūs turėjote epidūrą, gali būti, kad kontroliuojantys nervai, esantys apie šlapimo pūslę, yra nutirpę. Pirmąsias kelias dienas po gimdymo tikėtina, kad Jūs net negalėsite pasakyti, kada norite šlapintis.  Tai Jums gali vis priminti akušeris, ar slaugytoja. Problemėlių gali kilti ir tada, jei Jums į šlapimo pūslę buvo įvestas kateteris. Tačiau visi šie neskalndumai kyla tik kelias dienas po gimdymo. Tai laikina ir praeina.

Šlapimo nelaikymas po gimdymo gali trukti nuo kelių dienų iki mėnesių, ar net tapti ilgalaike problema. Norėdami atgauti normalų šlapimo kontroliavimą, Jums reikia atlikti specialius tarpvietės pratimus. Tai yra įrodytai veiksmingas būdas, kuris padeda įveikti šlapimo nelaikymą po gimdymo. Pratimus reikės atlikti maždaug tris kartus per dieną, tris mėnsius iš eilės. Tai yra ir specialūs dubens pratimai. Apie juos Jums turėtų papasakoti Jūsų gydytoja, tačiau galite ir patys pasiskaityti šiek tiek informacijos apie tai internete. Svarbiausia tik nesijaudinkite ir nekelkite panikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *