Sodybos nuoma vestuvėms savo gimtinėje

Paprastai jaunavedžių poros tuokiasi tuose miestuose, ar tų miestų rajonuose, kuriuose yra užaugę, arba kuriame gyvena dabar, nes nori save dar labiau susieti su miestu, kuris tapo jiems bendrais naujais namais. Kaip ten bebūtų, dažniausiai sodybos nuoma vestuvėms ieškoma sodyba vestuvemsgimtinėje – Lietuvoje.

Norime jaunavedžius įspėti, kad sodybos nuoma vestuvėms reikia rūpintis labai iš anksti. Likus pusmečiui iki numatytos datos norima sodyba tai dienai, tiksliau tam savaitgaliui, jau bus užimta… Darbo dienomis poros tuoktis nenori, nes dalis svečių negalėtų atvykti, kadangi ne visus išleistų darbdaviai. O norint sodybos konkrečiame miesto rajone pasirinkimas bus ne toks ir didelis, tad reikia skubėti. Jei dabar yra vasara, tai jau pats laikas sodybą rezervuoti kitai vasarai. Kitaip sakant, užsakymai su sodybos nuoma vestuvėms priimami prieš metus laiko ateinančiam sezonui. Juk vestuvių sezonas vyksta būtent vasarą, bent jau pats gausiausias. Kai kurios poros pageidauja tuoktis ir žiemą, nes ne sezono metu dalis paslaugų vestuvėms kainuoja mažiau. Tačiau jaunavedžiai susiduria su tuo, kad ne visos sodybos teikia nuomą žiemos metu ir jie negauna tos vietos, kurios taip tikėjosi. Tam, kad nebūtų nusivylimo, datą reikia pasirinkti labai tikslingai ir tai yra ne gąsdinimas, o realistinis požiūris. Galiu pasidalinti ir savo patirtimi.

Dabar yra rugsėjis, draugės vestuvės bus mėnesio antroje pusėje. Buvo likę daugiau nei dvi savaitės iki datos, kai pradėjau ieškoti visažistės. Maniau sunku nebus, nes vestuvių maratonas, t. y. Vasara, jau pasibaigęs, o vestuvės toli gražu ne žiemos švenčių metu, taigi tikėjausi visažistę gauti gerą. Deja, situacija privertė gerokai pakeisti nuotaiką. Realybė tokia, kad visos geresnės specialistės reikalingą dieną nuo 5 val. ryto užimtos iki kokios 15 val. dienos metu. Tai reiškia, kad man reikalinga visažistė ryte, o laisvų nėra. Ką daryti? Teko dairytis neb geros speciaslistė, o tiesiog laisvos visažistės ir susitaikyti su tuo, kad ji savo profesiniame kelyje vidutiniokė, o aš neatrodysiu stulbinančiai. Na, bet geriau kažkokia visažistė su patirtimi nei makiažą darytis pačiai. Išvada ta, kad tai net ne mano vestuvės, bet paslaugų ieškojimas vis viena kelia stresą. Tai kas bus, kai reikės planuoti savas vestuves? Tada streso bus tris kartus daugiau ir tai gąsdina. Todėl ir sakome, kad viską būtina daryti pradėti daryti prieš metus. Vienas paslaugas galima užsisakyti likus metams, kitas likus keliems mėnesiams, bet jei liko kelios savaitės, vargu ar būsite patenkinti tuo, ką radote. Dabar mano tikslas nebuvo sodybos nuoma vestuvėms, o tik visažistė, bet tai vis tiek buvo nemmažas iššūkis rasti lasivą visažistę reikiamai dienai ir valandai. Liko daugiau nei savaitė, aš jau turiu suknelę, rezervavausi kirpyklą šukuosenos darymui, visažistė atvyks į namus, bet dar neturiu batelių, tinkančių prie suknelės, reikia švarkelio, nes rudenį jau vėsu, reikia delninukės, jei noriu būti stilingas svečias vestuvėse. Tad, mane jau ima panika! Pirkti bet ko nesinori, bet ir didelių pinigų išleisti nesinori. Dar apsunkinimas yra tas, kad geriausiai prie suknelės tiktų balti bateliai, kadangi suknelė turi baltų akcentų, tačiau visi baltus batelius laiko vestuviniais bateliais ir dėl to kainą užkelia. Mano akimis tai kebli situacija, todėl gali tekti apsieiti be baltų batelių ir pasitenkinti kūno spalvos ar sidabriniais bateliais.

Sunku ir įsivaizduoti, kiek streso mano draugei (nuotakai) kainavo sodybos nuoma vestuvėms. Kadangi jaunavedžiai gyvena Anglijoje, o vestuves kelia Lietuvoje. Tai paslaugų tiekėjų paieškas tikrai jai apsunkino.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *