UK mokesčių grąžinimas

UK mokesčių grąžinimas įmanomas, jeigu per paskutinius šešerius metus dirbote Didžiojoje Britanijoje ar dirbote daugiau nei viename darbe, arba neišdirbote pilnų finansinių metų. Grąžinamų mokesčių suma priklauso nuo daugybės veiksnių, pvz., bendrųjų pajamų, išskaičiuotos pajamų mokesčio sumos, laikotarpio, kurį praleidote toje šalyje ir kt. Prieš deklaruojant pajamas, susimąstykite, kokios išlaidos turėtų būti įtrauktos į jūsų pajamų deklaraciją, ir svarbiausia, ar tikrai turėsite įrodymus. Jokiu būdu netraukite asmeninių išlaidų, tokių kaip būsto nuoma ar išlaidos maistui. Išlaidų įrodymus būtinai laikykite 6 metus, taip pat, kaip ir įrodymus, apie jūsų pajamas (mokėjimo išrašus su nuskaičiuotais mokesčiais ir banko sąskaitų išklotines). Paprastai UK mokesčių grąžinimas vyksta per 90-120 dienų, tačiau tai gali ir užsitęsti. Dirbus Anglijoje, maksimali suma, kurią įmanoma atgauti, yra apie 500-600 svarų. Pasitaiko ir retų atvejų, kai žmonės atgauna ir kelių tūkstančių svarų dydžio mokesčių permokas.

Dirbantys asmenys yra skirstomi į dvi grupes: laisvai samdomi darbuotojai (self-employed)  ir dirbantys pagal darbo sutartį (employed). Dauguma laisvai samdomų ar dirbančių pagal darbo sutartį žmonių turi teisę susigrąžinti permokėtus mokesčius valstybei. Laisvai samdomi darbuotojai gali susigrąžinti permokėtus mokesčius deklaruodami savo pajamas ir su darbu susijusias išlaidas Mokesčių deklaracijoje (Tax Return). Dirbantys pagal darbo sutartį asmenys taip pat gali susigrąžinti permokėtus mokesčius, jeigu jie:

  • neišdirbo neapmokestinamo minimumo;
  • dirbo nepilnus mokesčių metus;
  • mokėjo mokesčius pagal atsarginį mokesčių kodą (emergency tax code);
  • buvo studentai ir dirbo atostogų ar praktikos metu, o mokėjo mokesčius bendra tvarka.

 

Norint, kad iš UK mokesčių grąžinimas būtų sklandus ir greitas, reikia pateikti reikalingus dokumentus:

  • Paso kopiją;
  • National Insurance numerio pažymos kopiją;
  • Originalius paskutinius algalapius;
  • Originalias P45 ir P60 formas:

P-45 ir P-60 yra dokumentai, forminami UK darbdavio, kuriuose pateikiama visa informacija apie Jūsų uždarbį ir atskaitytus mokesčius;
P-45 formą turite gauti iš kiekvieno darbdavio, išeidama/s iš darbo.
P-60 turi būti įforminta finansinių metų gale, iki balandžio 5 dienos.

Originalius CIS 25 „vaučerius“ (forminamas kompanijoje, kurioje darbuotojas dirba kaip nepriklausomas agentas pagal verslo liudijimą. Mokesčių grąžinimo procedūra su CIS voucher yra sudėtingesnė, todėl paslaugų tarifas yra didesnis).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *