Terasų statybos ypatumai

Terasų statybos procese svarbu kiekviena detalė, nes nuo jos priklauso šio statinio ilgaamžiškumas ir išvaizda. Medžiagos terasoms turi būti komplektuojamos atsižvelgiant į saugumo reikalavimus (kad nebūtų slidu, kad būtų tvirta), eksploatacines sąlygas bei estetinį vaizdą.

GRINDYS. Jei terasa numatyta namo projekte, pamatus jai galima padaryti statant namo pamatusTerasos pamatas turi atitikti visus reikalavimus: gylį pagal galiojančią įšalo zoną, polių skersmenį pagal apkrovas, armatūrą geriausia naudoti rifliuotą, 10 mm skersmens bent du strypus sujungtus tarpusavyje lygia 4–6 mm skersmens viela. Jei dirvožemio sluoksnis yra storas arba molingas, bei linkęs nuo šalčio kilnotis, tvirtam pagrindui gauti reikia betoninius stulpus įleisti giliau. Tradicinės terasos grindų medžiagos yra medinės ir presuotų medienos dulkių bei plastiko kompozito lentos WPC (wood-plastic composite).Termiškai apdorotos terasų lentos ne tik ilgaamžės, bet ir  turi nelygų paviršių, kad, joms sušlapus, žmogus neslidinėtų. Mediena terasoms turi būti apdorojama specialiomis, kenksmingo poveikio aplinkai neturinčiomis medžiagomis, todėl lentos ne tik atsparios sporoms ar grybeliui, bet ir nekenksmingos gyviems organizmams. Po grindimis privaloma įrengti gerą ventiliaciją, patiesti agro plėvelę ir pripilti ant jos akmenukų – taip bus užtikrinta oro cirkuliacija.

SIENOS. Impregnuotą terasai skirtą medieną reikėtų papildomai nutepti aliejiniais dažais arba bespalve apsaugine alyva, kas apsaugo nuo smulkių įtrūkių ir atitolina puvimą. terasos tašų matmenys turi būti pakankamai dideli, jungtys tvirtos, o visos metalinės dalys, net varžtai ir vinys, – apsaugotos nuo rūdžių, t. y. karštai cinkuoti arba net pagaminti iš nerūdijančio plieno. Terasinės lentos tvirtinamos dviem medvarščiais prie poterasinio tašo. Tašai po lentomis dedami kas 60 – 80 centimetrų, didesnis atstumas nerekomenduojamas, nes vaikštant terasa gali linguoti.

STOGAS. Terasos gali būti su stogu arba be stogo. Jei terasa yra prijungta prie namo, tai terasai nepakenktų stogelis. Dažnai terasų stogui naudojami skaidrūs specialaus plastiko lakštai. Pro juos sklinda daugiau šviesos, puikiai galima matyti medžių lajas ir dangų. Terasos konstrukcija turi būti lengva ir neperkrauta, ji dažnai derinama prie esamos stogo dangos – skardos, šiferio, čerpių, bituminių čerpelių ar kitos tradicinės stogo dangos. Kadangi terasos stoginė ar stogas dažniausiai įrengti virš esamų namo langų ir yra rizika užstoti natūralią dienos šviesą, dažniausiai žmonės renkasi skaidrias dangas, tokias kaip:

  • Grūdintas stiklas;
  • Banguotos ar trapecijos profilio skaidrius lakštus;
  • Lygų kanalinį polikarbonadą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *