Nuomotis butus Kaune ar įsigyti

Nauji butai Šilainiuose ar nuomojamas būstas yra geresnis pasirinkimas? Keletas pamąstymų, galbūt padėsiančių pasirinkti:

  • Kartais geriau išsinuomoti būstą, nei priimti skubotą ar emocionalų sprendimą dėl jo įsigijimo.  Tai visai naudinga daryti ir norint įsitikinti dėl gyvenamosios aplinkos, kaimynų, mikrorajono, pastato kokybės.
  • Jei norima įsigyti vieną iš butų Kaune, tačiau tam neužtenka lėšų ir ketinama imti banko paskolą, vertėtų nors trumpam išbandyti savo finansinius pajėgumus. Nes norai gali būti labai dideli, tačiau neatitikti realybės. Ilgiems dešimtmečiams įklimpus į paskolos „batus“, jie tikrovėje gali pasirodyti gerokai per ankšti… Nes juk kiekvieną mėnesį teks ne tik mokėti procentus bankui, bet ir komunalinius mokesčius, auginti vaikus, maitintis ir iš kažko pragyventi. Be to, net imant banko paskolą pradžiai yra reikalingas pradinis įnašas, lėšos dokumentų tvarkymui. Net ir trumpas toks pabandymas suteiks realesnį įsivaizdavimą, ar galimas kad ir naujų butų Šilainiuose pirkimas, kurių taip trokšta širdis.
  • Jei įsitikinote, kad esate pajėgūs finansiškai „tempti“ tokią kasmėnesinę naštą, galite pradėti apžiūrinėti parduodamus senos statybos butus Kaune ar naujus butus Šilainiuose. Juk už nuomą atiduoti pinigai taip ir lieka atiduoti. O štai net ir neturint asmeninių lėšų, kas mėnesį mokant įmoką bankui, pamažu naujai įsigytas būstas taps asmenine nuosavybe.
  • Verta pasidomėti parduodamais naujais butais Šilainiuose, kurie siūlomi su daline apdaila. Jei net ir kaip sudėtingai beatrodytų naujo būsto įsigijimo suma, perkant tokius butus Kaune tikrai neišgąsdins mėnesinė įmoka už jį. Paskaičiuota, jog paėmus banko paskolą 35 metams buto pirkimui ir jo įrengimui, kasmėnesinė įmoka nesigaus didesnė nei mokėti už nuomą.
  • Netvarkingi, nerenovuoti butai Kaune pagarsėję didelėmis mokesčių už šildymą sąskaitomis. Nors ir nebrangiai nuomojantis butą tokiame name tektų nemažai pinigų atiduoti šaltuoju metų periodu. Visiškai kitokia perspektyva gyvenant naujuose butuose Šilainiuose, kur įrengta autonominio šildymo sistema.

Žinoma, nuomojami butai Kaune – geriausia alternatyva ten studijuojantiems, laikinai dirbantiems žmonėms. Dėl nuomojame bute kylančių remonto rūpesčių tikrai nereikės sukti galvos – ir dėl varvančio stogo, ir dėl prakiurusių vamzdžių čia atsakingi būsto šeimininkai. Laikini namai niekuo neįpareigoja, kažkuo netenkinančios sąlygos greitai gali tapti ramiomis naujai surastame bute – dažniausiai būsto nuoma tenkina lankstaus gyvenimo ir naujovių mėgėjus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *